Zobacz nasz profil na Facebooku

Publiczne Gimnazjum

im. Ofiar Katynia w Piątnicy
Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.


PG w Piątnicy

2011 / 2012 2012 / 2013 2013 / 2014 2014 / 2015
2015 / 2016 2016 / 2017 2017 / 2018 2018 / 2019

Rok szkolny 2016 / 2017

Wyjątkowi absolwenci w historii naszego gimnazjum

Pierwsi absolwenci gimnazjum opuszczali budynek szkoły w czerwcu 2002 r. Wtedy pojawiła się idea uhonorowania szczególnych naszych uczniów. Powstał Złoty Medal Absolwenta, który jako odznaczenie wyjątkowe do 2009 r. otrzymało 30 uczniów. Dzisiaj są już dorosłymi ludźmi, którzy sławią imię naszej szkoły w świecie: prawnicy, artyści, lekarze, wojskowi, farmaceuci, informatycy i nauczyciele.

czytaj więcej

Klasa I A

 

czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

W piątek 9 czerwca 2017 r. 48 uczniów z klas: I A, I D, II A i III A uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Opiekunami gimnazjalistów były: p. A. Pańkowska, p. A. Tarnacka, p. Cz. Bieńczyk, p. D. Bieńczyk oraz p. A. Sasak. W programie było zwiedzanie Sejmu RP, po którym oprowadzał nas Poseł Kazimierz Gwiazdowski. Następnie obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia” w teatrze Buffo oraz udaliśmy się na „Niewidzialną wystawę”, ukazującą życie osób niewidomych.

czytaj więcej

Kajakowe szaleństwo mazurskim szlakiem

W dniach 5-7 czerwca 2017 r. 29 uczniów z klas I A, I B, I D, II A, II B, II C, III D uczestniczyło w spływie kajakowym. Opiekunami tego niesamowitego wyjazdu byli: p. Maciej Tarnacki (organizator), p. Dariusz Kossakowski, p. Anna Tarnacka i p. Anna Pańkowska. Płynęliśmy głównie szlakiem mazurskich jezior oraz rzeką Krutynią po kilkanaście kilometrów dziennie. Każdego dnia czekały na nas: łowienie ryb, ognisko z kiełbaskami, wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary oraz pyszny obiad. Spaliśmy w namiotach w miejscowościach Spychowo oraz Zgon.

czytaj więcej

Na biwaku fajnie jest.

Wesoła ferajna z klasy IC (22 uczniów i uczennic), z wychowawczynią p. Ewą Kondrat i opiekunkami p. Anną Najdą i p. Joanną Ploną, bawiła w Rajgrodzie nad jeziorem w ośrodku sportów wodnych „Arcus” w dniach 5 – 6.06.2017r.

Choć pogoda nie rozpieszczała nadmiarem słońca, jakoś nikomu to nie psuło humoru.

czytaj więcej

Udział SKC PG w Piątnicy w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym Caritas „Bądźmy razem”

W dniu 04.06.2017 r. odbył się Ogólnopolski FESTYN RODZINNY CARITAS „Bądźmy Razem” w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu, w ramach którego odbyła się XVII Olimpiada sportowo-integracyjna dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych pod hasłem „Zwyciężę, bo pokonam samego siebie”. W imprezie uczestniczyło ponad 450 osób.

czytaj więcej

Sukcesy w Konkursie Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym

W piątek 2 czerwca 2017 r. uczennice Publicznego Gimnazjum w Piątnicy – Emilia Ramatowska kl. III C, Paulina Steczkowska kl. I B i Martyna Pyrcak kl. I B wzięły udział w finale XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym na szczeblu wojewódzkim. Odbyła się ona w siedzibie BPN w Osowcu. Zadania do rozwiązania o charakterze teoretycznym i praktycznym miały wysoki poziom trudności. Nasza uczennica Paulina Steczkowska, zajmując 8. miejsce, znalazła się w finałowej dziesiątce i wygrała mikroskop. Gratulujemy!

czytaj więcej

Festiwal Projektów Edukacyjnych – Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Młodzież wraz z nauczycielami przebywała w tym dniu na Forcie II w Piątnicy (podobnie jak w roku ubiegłym). Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 akcją wspólnego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” pod kierunkiem p. Danuty Bieńczyk. Uczniowie bili rekord w masowym czytaniu. Każdy w tym dniu (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele) miał ze sobą ulubioną lekturę, której fragment czytany był  po cichu.

czytaj więcej

Czytam, bo lubię - projekt edukacyjny

czytaj więcej

„Jak nie czytam, jak czytam”piątniccy gimnazjaliści czytali z całą Polską

01.06.2017 r. na Fortach w Piątnicy obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym szczególnym dniu punktualnie o godzinie 1000 rozpoczęliśmy czytanie z całą Polską. Każdy z obecnych przyniósł swoją ulubioną książkę. Niektórzy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej.

czytaj więcej

Konkurs „Sylwetka Absolwenta”

Do 9 czerwca 2017 można zgłaszać prace wykonane w dowolnym programie na temat „Sylwetka Absolwenta Publicznego Gimnazjum w Piątnicy”.

Prace konkursowe są jednocześnie praca dodatkową z informatyki.

Prezentujemy pierwsze prace konkursowe.

czytaj więcej

Szkolny konkurs literacki pt.  „Gdyby nie książki…”

Celem konkursu było: promowanie talentów literackich, rozwijanie zainteresowań książką i czytaniem, rozbudzanie wyobraźni i pasji literackiej, zachęcanie do stosowania różnorodnych środków artystycznych w wyrażaniu własnych emocji i uczuć.

Przedmiotem konkursu było napisanie wiersza lub opowiadania na temat: "Gdyby nie książki, to …”.

czytaj więcej

Asystent bibliotekarza – projekt realizowany w bibliotece szkolnej

W roku szkolnym 2016/17 projekt „Asystent bibliotekarza” zrealizowało 9 osób z klas I-II: Patrycja Bogusz –   C, Piotr Czerwiński – kl. I B, Daria Lemańska – I D, Wiktoria Matejkowska – I D, Magdalena Razarenkow – kl. I B, Kinga Sokołowska – kl. I D, Natalia Staniórska – II D, Katarzyna Świderska – kl. I B, Justyna Wojcieska – I D.

czytaj więcej

Zajęcia z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Łomży

W dniu 31 maja 2017 roku młodzież z klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Łomży.

czytaj więcej

„Mój zawód – moja przyszłość” – projekt edukacyjny z doradztwa zawodowego

W roku szkolnym 2016/17 uczniowie klasy II B uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość”. Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniów poprzez twórczość i zaangażowanie na znaczenie trafnego wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej, autorefleksja w podejmowaniu właściwej, przemyślanej decyzji zawodowej, z uwzględnieniem własnych, indywidualnych predyspozycji i preferencji, przybliżenie zagadnień lokalnego rynku pracy, wskazanie na znaczenie wsparcia w procesie doradczym środowiska rodzinnego i profesjonalistów oraz pobudzenie aktywności i kreatywności.

czytaj więcej

KWESTA KILOMETRY DOBRA - SKC Publiczne Gimnazjum w Piątnicy

W dniu 28 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum  kwestowali przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Zebrane środki to kwota 874,14 zł.

W dniu 21 maja 2017 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas PG w Piątnicy kwestowali również przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Zebrane środki to kwota 300,36 zł.

Zebrane pieniądze podczas kwest w kwocie 1174,5 zł przekazaliśmy na akcję dobroczynną „Kilometry Dobra”.

czytaj więcej

Gimnazjaliści z SKC w Piątnicy w „Wakacyjnej Zbiórce Żywności Caritas – Tak, pomagam”

W piątek i sobotę (26-27 maja 2017 r.) uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy po raz kolejny wzięli udział w Wakacyjnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wolontariusze z różnych klas byli podzieleni na grupy i pod okiem opiekunów zachęcali klientów marketu Biedronka ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego  w Łomży do dzielenia się zakupami. Każdy zespół zebrał pełne kosze długoterminowych artykułów spożywczych. Zebrana żywność przeznaczona zostanie na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z parafii, które włączyły się w akcję.

czytaj więcej

Dieta okiem dietetyka

W dniu 26 maja 2017 r. wszystkie klasy gimnazjum uczestniczyły w wykładzie pt. „Dieta okiem dietetyka”. W roli eksperta wystąpiła nasza absolwentka Justyna Jakacka, która jest dyplomowanym dietetykiem. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o wielu aspektach zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

czytaj więcej

Finał realizacji projektu edukacyjnego – inscenizacji dramatu A. Mickiewicza w interpretacji uczniów kl I B

W dniu 26 maja 2017 r. odbyła się inscenizacja „Dziadów” cz. II A. Mickiewicza w interpretacji uczniów klasy I B. Przedsięwzięcie było realizacją projektu edukacyjnego, którego celem było nabycie umiejętności pracy w zespole, samodzielnego poszukiwania i tworzenia. W przygotowanie widowiska był zaangażowany cały zespół klasowy. Po omówieniu lektury, na zajęciach dodatkowych nauczycielka razem z uczniami określiła szczegółowe cele do realizacji: rozwijanie umiejętności interpretacji tekstów literackich, stworzenie własnej koncepcji inscenizacyjnej (scenografii, kostiumów rekwizytów, muzyki). W wyniku dyskusji, biorąc pod uwagę możliwości i zdolności aktorskie ustaliliśmy obsadę.

czytaj więcej

Inscenizacja „Dziadów cz. II” w wykonaniu uczniów klasy I C

Ta niecodzienna lekcja j. polskiego miała miejsce 25 maja 17r. Przygotowania do niej trwały dosyć długo, bo i samo przedsięwzięcie było nie lada wyzwaniem. A jego początku należy upatrywać w żmudnej pracy z lekturą dramatu. Po jego wnikliwym omówieniu i interpretacji zapadła decyzja o jego wystawieniu w dwóch wersjach: z tekstem oryginalnym i jego trawestacją ( wersja współczesna przeniesiona w atmosferę klasy szkolnej). Uczniowie zdecydowali, że warto ich wysiłek pokazać szerszej publiczności – stąd pomysł na lekcję otwartą pod kierunkiem polonistki p. Ewy Kondrat.

czytaj więcej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy i wojewódzki

Celem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
czytaj więcej

Spektakl profilaktyczny „Trolololo”

W dniu 16.05.2017 r. młodzież klas I B i I E uczestniczyła w spektaklu profilaktycznym, który odbył się w budynku Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Wyjazd zorganizowali pedagodzy szkolni Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: p. Danuta Bieńczyk, p. Ilona Anna Zabielska i p. Robert Wysocki.

czytaj więcej

Projekt edukacyjny „Badanie czystości wód Narwi”

W dniu 12 maja 2017 r. uczniowie klas III A i III B prowadzili badania hydrobiologiczne i fizykochemiczne wody Narwi w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Badanie czystości wód Narwi”. Opiekunami projektu są: pani Natalia Rybicka odpowiedzialna za część chemiczną badań i pani Marta Ogonowska-Stolarczyk odpowiedzialna za część biologiczną. W projekt zaangażowani byli uczniowie: Szymon Rybicki, Damian Sobolewski, Arkadiusz Wiski, Jakub Susoł, Artur Banach i Bartek Górski.

GALERIA ZDJĘĆ                                                            PREZENTACJA

czytaj więcej

Spotkania klas trzecich ze szkołami ponadgimnazjalnymi

W miesiącach kwiecień – maj 2017 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w 4 prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych.

27 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Gimnazjaliści zostali zapoznani z profilami kształcenia oraz otrzymali foldery dotyczące szkoły.

czytaj więcej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS – etap powiatowy

Etap powiatowy konkursu odbył się w Sali Kongresowej Starostwa Powiatowego w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska 1, gdzie w/w uczniowie udali się w dniu 10.05.2017 pod opieką p. Danuty Bieńczyk. Nasi gimnazjaliści nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, mimo to dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły i czas poświęcony na przygotowanie do konkursu.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym – etap szkolny

W dniu 08.05.2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się etap szkolny XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o parku oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród gimnazjalistów. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską przyrodą.

czytaj więcej

Wyjazd na basen klasy II B

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w piątek uczniowie klasy II B uczestniczyli w wyjeździe na basen do Parku Wodnego w Łomży. Gimnazjaliści znajdowali się pod opieką wychowawczyni p. Agaty Sasak oraz p. Macieja Tarnackiego. Zajęcia były bezpłatne i miały charakter sportowo-rekreacyjny.

czytaj więcej

Międzyszkolny Quiz Zawodoznawczy

W dniu 27 kwietnia 2017 roku młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wzięła udział w IV Międzyszkolnym Quizie Zawodoznawczym zorganizowanym przez doradców zawodowych Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży. Celem Quizu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno-zawodowej, zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi, uświadomienie konieczności planowania własnej przyszłości oraz sprawdzenie stopnia znajomości zawodów.

czytaj więcej

Wyjazd na basen do Łomży

27.04.2017 r. uczniowie klas I A i III A mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Łomży na basen przy ul. Wyszyńskiego. Zajęcia rekreacyjno-sportowe były dla wszystkich bezpłatne.

Można było korzystać nie tylko z kąpieli w głębokim basenie, ale również z jacuzzi, rwącej rzeczki, hydromasaży i zjeżdżalni wodnych. Zabawa była doskonała i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

czytaj więcej

Finał XI Konkursu Recytatorskiego „Strofy znad Narwi ”

Finał XI Konkursu Recytatorskiego „Strofy znad Narwi ” odbył się 26.04.2017 r. w szczególnym miejscu, bo w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które wkrótce będzie świętować swoje 60-lecie. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie trzecioklasistki: Joanna Darmetko i Milena Narewska, a do występu przygotowały je polonistki: p. Ewa Kondrat i p. Anna Pańkowska.

czytaj więcej

Szkolny Turniej Szachowy

We wtorek 25.04.2017 r. w naszym gimnazjum odbył się III Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 47 osób z różnych klas. Konkurs rozgrywano systemem szwajcarskim 7 rund po 10 minut każda. Nad jego przebiegiem czuwał prezes Łomżyńskiego Klubu Szachowego „Maraton” – p. Robert Michalak, który ma uprawnienia międzynarodowego sędziego. Organizatorem turnieju była p. Anna Pańkowska.

czytaj więcej

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. J. Szymańskiego w Marianowie

W dniu 25 kwietnia 2017 roku chłopcy z klas III uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była prezentacja działalności artystycznej szkoły – występ grupy teatralnej. Kilka słów do zgromadzonych gości wygłosił pan dyrektor Sławomir Łomotowski. Następnie młodzież pod opieką uczniów z Marianowa udała się na zwiedzanie obiektów szkolnych oraz warsztatów zajęć praktycznych. Ostatnim punktem programu był pokaz polowy ciągników i maszyn rolniczych marki Valtra.

czytaj więcej

Konkurs Eko Test

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. został przeprowadzony konkurs ekologiczny Eko Test. Przystąpiło do niego 22 uczniów, zaś jego organizacją zajęła się nauczycielka biologii – p. Agata Sasak. Konkursowe prace zostaną wysłane do Warszawy, zaś na wyniki poczekamy do końca maja.

czytaj więcej

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkartern"

 

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkarten (Kartki Wielkanocne)” (kwiecień 2017)

czytaj więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r.

12 kwietnia 2017 r., ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną młodzież oczekująca na zajęcia w bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela bibliotekarza uczciła pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

czytaj więcej

TY JESTEŚ ZMARTWYCHWSTANIE I ŻYCIE

W dniu 12.04.2017 r. z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie kl. I-III PG w Piątnicy przygotowali Misterium Męki Pańskiej pod opieką nauczycieli: p. Krzysztofa Lipskiego, p. Ilony Anny Zabielskiej, p. Anny Najdy i p. Piotra Komorowskiego.

Spektakl był refleksyjny, obejmował wydarzenia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Te piękne wartości i przesłania pozwoliły każdemu zatrzymać się nad tajemnicą krzyża i zmartwychwstania.

czytaj więcej

QUIZ zawodoznawczy – etap szkolny

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap QUIZU zawodoznawczego. Celem konkursu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodoznawczej, zapoznanie młodzieży z możliwościami dalszego kształcenia, uświadomienie konieczności planowania własnej przyszłości oraz sprawdzenie stopnia znajomości zawodów funkcjonujących obecnie i w przeszłości na rynku pracy.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas II: 2 z kl. II A, 5 z kl. II C i 7 z kl. II D. Każdy uczestnik odpowiadał pisemnie na 20 pytań, za które mógł uzyskać 20 punktów.

czytaj więcej

Festiwal Piosenki Poetyckiej "Wiosenny Powiew"

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w MDK odbyły się przesłuchania uczestników Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Wiosenny Powiew". Na scenie zaprezentowało się 52 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Najlepszym z nich jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

czytaj więcej

Konkurs Kart Świątecznych i Pisanek – podsumowanie

Dnia 7 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży odbyło się podsumowanie IV Konkursu Kart Świątecznych i Pisanek pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Spośród ogromnej ilości prac biorących udział w konkursie wyróżniono dzieła: Marcina Górskiego z kl. III C oraz Damiana Sobolewskiego z klasy III B. Marcin zaprezentował „rodzinkę” pisanek obszytych polarem, zaś Damian wykonał kartę świąteczną z wełny w technice filcowanie na mokro i sucho.

czytaj więcej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS – etap szkolny

W dniach 30.03-07.04.2017 uczniowie klas I i II naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Na koniec zajęć uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę w tym zakresie. W ten sposób przeprowadzony był etap klasowy Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

czytaj więcej

Sukcesy w konkursach poetyckich

Duże sukcesy odniosły nasze gimnazjalistki w konkursach polonistycznych.

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Znam Ziemię Łomżyńską” odbył się 5 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Joanna Darmetko z kl. III A otrzymała w nim wyróżnienie, zaś Natalia Łepkowska z kl. III B zdobyła nagrodę organizatora. Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Bernadety Krynickiej, Prezydenta Miasta Łomża oraz Starosty Powiatu Łomżyńskiego.

czytaj więcej

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Znam Ziemię Łomżyńską”

W dniu 5 kwietnia 2017 roku odbył się Finał IV. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Znam Ziemię Łomżyńską”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży i Bibliotekę Pedagogiczną w Łomży.

czytaj więcej

eTwinning-3

W dniu 05.04.2017 w ramach projektu *eTwinning młodzież miała możliwość przeprowadzić rozmowę „na żywo” z rówieśnikami z Turcji przy użyciu programu gmail hangouts. Zadaniem uczniów było przedstawienie siebie oraz sformułowanie jednego pytania do kolegi/koleżanki z zagranicy.

czytaj więcej

Z wizytą „na Bernatowicza”

W dniu 4 kwietnia 2017 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą liceum na przyszły rok szkolny. Ponadto wszyscy zwiedzili szkołę oraz obiekty sportowe.

czytaj więcej

Kibicowaliśmy na meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin

1 kwietnia 2017 r. 45 uczniów z różnych klas naszego gimnazjum wzięło udział w niezapomnianej wycieczce do stolicy na mecz Legia Warszawa – Pogoń Szczecin. To już kolejny nasz wyjazd na tak dużą imprezę sportową. Jej organizatorem był dyrektor p. Artur Wierzbowski, zaś opiekunami – p. Anna Pańkowska oraz p. Dariusz Kossakowski.

czytaj więcej

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkartern"

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić uczniów gimnazjów z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego i miasta Łomży do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkarten (Kartki Wielkanocne)” organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień językowych i plastycznych młodzieży, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec niemieckojęzycznych narodów, ich kultury oraz języka.

Termin nadsyłania prac upływa w dniu 10 kwietnia 2017. Etap międzyszkolny (posiedzenie Jury) konkursu odbędzie się do 11-12.04.2017r w Publicznym Gimnazjum im. „Ofiar Katynia” w Piątnicy.

W załączniku: regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa. PDF DOC

czytaj więcej

Konkurs „Moja Biblioteka”

Dziewczęta pomagające w pracy biblioteki wzięły udział w kategorii fotograficznej konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego ph. „Moja Biblioteka” zorganizowanego przez Sekcję Bibliotekarską przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w marcu 2017 r..

czytaj więcej

Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie plastycznym „Ziemia – piękno natury”

W marcu 2017 r. nasza młodzież uczestniczyła w powiatowym konkursie plastycznym „Ziemia – piękno natury” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy. Przygotowała prace pod kierunkiem nauczycielki plastyki – p. Marzeny Połomskiej.

czytaj więcej

„Ze stolicą za pan brat”

W dniu 30 marca 2017 roku uczniowie klasy II B w ramach realizacji projektu edukacyjnego z doradztwa zawodowego „Mój zawód – moja przyszłość” oraz integracji zespołu klasowego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie z przewodnikiem obejrzeliśmy galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicą upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicą upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową oraz Korytarz Marszałkowski.

czytaj więcej

Wyjazd na basen sportowej klasy I A

W czwartek 30 marca 2017 r. sportowa klasa I A uczestniczyła po raz kolejny w bezpłatnych zajęciach na basenie w Parku Wodnym MOSiR w Łomży. Opiekunkami były wychowawczyni p. Anna Pańkowska oraz pedagog p. Anna Tarnacka. Było dużo zabawy i relaksu w jacuzzi, saunie, rwącej rzeczce, na zjeżdżalni wodnej oraz w basenie rekreacyjnym i głębokim. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd za miesiąc.

czytaj więcej

Odpowiedzialność prawna nieletnich – zajęcia w Sądzie Rejonowym w Łomży

W miesiącu marcu 2017 roku młodzież klas II Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyła w wyjeździe do Sądu Rejonowego w Łomży. Celem zajęć było przybliżenie gimnazjalistom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zapoznanie z zawodami z zakresu prawa.

czytaj więcej

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania”

W marcu 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Akademia Dojrzewania”. Jest to program przygotowany z myślą o uczennicach klas pierwszych i drugich gimnazjum stworzony przez psychoterapeutów, socjoterapeutów, psychologów i ginekologów.

czytaj więcej

„TAK, pomagam!” - zbiórka żywności Caritas

W dniach 24 - 25.03.2017 r. odbyła się akcja charytatywna – zbiórka żywności - „TAK, pomagam”, której organizatorem był Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Po raz kolejny w akcję zaangażowali się wolontariusze SKC przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Zbiórka żywności przeprowadzona była w sklepie Tesco. Zebrana żywność i środki finansowe zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin najuboższych z parafii, które włączyły się w akację.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – finał wojewódzki

24 marca 2017 roku w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie odbył się finał wojewódzki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Przystąpiły do niego trzy czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe Podlasia. Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) reprezentowała drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej (PKPK) – Gimnazjum Integracyjne nr 3 w Sokółce i Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (ŁPKDN) – Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Drużyny te zostały wyłonione w wyniku przeprowadzenia wcześniejszych eliminacji szkolnych, gminnych i parkowych.

czytaj więcej

Ekologiczne powitanie wiosny

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia ekologiczne. Uczniowie mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ochroną środowiska, a przy tym doskonale się bawili. W realizację programu przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli biologii – p. Agaty Sasak i p. Marty Ogonowskiej-Stolarczyk włączyli się przewodniczący SU – Arkadiusz Wiski z kl. III A oraz wiceprzewodnicząca – Emilia Ramatowska z kl. III C. Zebranych serdecznie powitała p. dyrektor Czesława Bieńczyk, która życzyła wszystkim wesołej zabawy.

czytaj więcej

Sztuka sędziowania w Maratonie Pływania

W dniu 19.03.2017 r. (niedziela) w godzinach od 1000 do 1200 wolontariusze z SKC PG w Piątnicy pod opieką p. Anny Pańkowskiej wzięli udział w „IV 24-godzinnym Maratonie Pływania”. Organizacją chętnych osób zajęła się p. Anna Najda – opiekun SKC. Maraton odbył się w Parku Wodnym w Łomży. Nasi wolontariusze byli tam jako sędziowie. Pracowali w ramach akcji „Kilometry Dobra” prowadzonej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Bardzo dziękujemy uczniom z naszej szkoły oraz p. Annie Pańkowskiej za poświęcenie swojego wolnego czasu w szczytnym celu.

czytaj więcej

eTwinning

W ramach projektu eTwinning młodzież z klas I B oraz I D miała możliwość nawiązania rozmowy w formie chatu  z rówieśnikami z Turcji. Zadaniem uczniów było przedstawienie siebie oraz pozyskanie kilku informacji na temat kolegi/ koleżanki z zagranicy. Przykładowe pytania: What is your name?, What do you like?, What games do you play?

czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Łomży

Dnia 14.03.2017r. uczniowie klas II A i II D uczestniczyli w spotkaniu z sierż. sztab. Justyną Komorowską i mł. asp. Moniką Bańkowską – pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Spotkanie miało na celu ukazanie konsekwencji zachowań noszących znamiona demoralizacji tj. używanie substancji uzależniających, kradzieże, bójki, ucieczki z lekcji. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej pod czujnym okiem p. Danuty Bieńczyk i p. Joanny Plony. Organizatorami spotkania były p. Anna Tarnacka i p. Joanna Plona – pedagodzy szkolni.

czytaj więcej

Wycieczka do Białegostoku

14 marca 2017 r. uczniowie klasy I B wyjechali na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem naszej wyprawy był park trampolin „Strefa Wysokich Lotów”, to tam odbyła się lekcja wychowania fizycznego do góry nogami. Na początku, trenerzy poprowadzili rozgrzewkę i udzielili nam kilku cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa. Każdy z nas nie oszczędzał sił i dobrze się bawił. To było świetne miejsce do aktywnego uwolnienia naszej energii.

czytaj więcej

Co dalej gimnazjalisto? – zajęcia z doradztwa zawodowego

14 marca 2017 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży p. Elżbietę Kłosek. Temat spotkania brzmiał „Ku własnym wyborom. Odkrywanie swoich zainteresowań i predyspozycji zawodowych”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów własnych zainteresowań zawodowych oraz ukierunkowanie na wybór przyszłej drogi edukacyjnej i zawodowej.

czytaj więcej

Spektakl teatralny „Samotni w tłumie”

Uczniowie kl. I i II naszego gimnazjum kolejny raz skorzystali z zaproszenia Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu i w dniu 9 marca 2017 r. obejrzeli przedstawienie teatralne „Samotni w tłumie” połączone z edukacją teatralną. Spektakl poruszał ważne i aktualne problemy współczesności. Mówił o pułapkach cywilizacji XXI w., której bohaterowie to ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie.

czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego GALILEO

W dniu 8 marca 2017 r. odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego GALILEO.

Do konkursu przystąpiło 7 uczniów z naszej szkoły: 3 osoby z klas I, 1 osoba z klasy II i 3 osoby z klasy III. Najlepszy wynik – dyplom wyróżnienia – otrzymał Piotr Kiczyński, uczeń klasy III D oraz Jakub Susoł uczeń klasy III A. Uczniowie zajęli XIII miejsce. Nauczyciele uczący – p. Magdalena Sokołowska i p. Ewa Sobczyńska. Wszystkie pozostałe osoby otrzymały dyplomy uznania.

czytaj więcej

Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca to Dzień Kobiet. Każdy z nas zapewne kojarzy to międzynarodowe święto. W dzisiejszych czasach ma ono inny charakter w porównaniu z młodością naszych mam i babć. Dawniej kobiety w tym dniu otrzymywały takie dobra materialne jak: rajstopy, ręcznik, mydło czy kawę. Dostawały również kwiaty – goździki i tulipany.

czytaj więcej

Otwarci na inność…

We wtorek 7 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy mieliśmy okazję gościć Madinę, która pochodzi z Czeczenii. Mieszka ona w Polsce ok. 5 lat, zaś w Łomży – 6 miesięcy. Jej historia to nie tylko ciekawy życiorys dziewczyny wywodzącej się z innej kultury, ale przede wszystkim klasyczny przykład zmagań, przed jakimi stają imigranci mieszkający w Polsce. Madina była na zajęciach w klasach I A, II A, II B, II D i III A, zaś do naszej szkoły zaprosiła ją nauczycielka j. polskiego i wiedzy o społeczeństwie – p. Anna Pańkowska.

czytaj więcej

Finał Diecezjalnego Konkursu „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”

W dniu 4 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się X finał diecezjalnego konkursu skierowanego do członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas pod hasłem: „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”. Podczas ostatniej edycji zmagania konkursowe odbywały się w kategorii wiedza. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia zostali zwycięzcami w finale. Nauczyciel przygotowujący do konkursu to p. Anna Najda.

czytaj więcej

Wycieczka do Białegostoku

Dnia 2 marca 2017 r. klasa I E pod opieką p. Anety Nowackiej oraz p. Anny Tarnackiej pojechała na wycieczkę do Białegostoku. Uczniowie zwiedzili cerkiew Świętego Ducha, gdzie pop chętnie odpowiadał na nasze pytania. Następnie w parku trampolin „Jumper Park” wszyscy skakali w najlepsze. Jak może się niektórym wydawać, nie jest to wcale takie proste.

czytaj więcej

Mandragora

W dniu 2 marca 2017 r. uczniowie klas trzecich i klasy II C gościli w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne „Mandragora” połączone z edukacją teatralną.

 Spektakl swoją formą i plastyką nawiązywał do natury, zaś w muzyce odnosił się do etniczności i śpiewu ludowego.

czytaj więcej

Piątnica piecze ciasta dla Krystiana

W dniu 24 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Łomża piecze ciasta dla Krystiana”. Krystian to 14–letni uczeń jednego z łomżyńskich gimnazjów, który kilka miesięcy temu dowiedział się o białaczce. Sytuacja chłopca poruszyła wiele ludzkich serc. Mimo iż jesteśmy z Piątnicy, również poczuliśmy potrzebę przyłączenia się do akcji. Przedstawiciel każdej z klas upiekł ciasto, które następnie członkowie Samorządu Uczniowskiego sprzedali społeczności szkolnej.

czytaj więcej

MISTRZ ORTOGRAFII – etap rejonowy wojewódzkiego konkursu ortograficznego dla uczniów gimnazjum

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do kolejnej XVIII już edycji konkursu „Mistrz ortografii”. Po eliminacjach szkolnych, które odbywały się w styczniu, do etapu rejonowego zakwalifikowały się trzy uczennice.

Kolejny szczebel ortograficznej rywalizacji odbył się 21.02.2017 r. w PG nr 14 w Białymstoku. Ten dzień okazał się być szczęśliwy dla naszych uczestniczek, bowiem wszystkie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.

czytaj więcej

Zaczynamy współpracę z naszymi rówieśnikami z Turcji

W ramach projektu eTwinning „The Walking Words” zaczynamy współpracę z naszymi rówieśnikami z Turcji. Nasza przygoda językowa rozpocznie się od poznania siebie poprzez nawiązanie kontaktu online, w formie chatu oraz stworzenia przez uczniów kolażu ze zdjęć. Głównym celem projektu jest nauka języka angielskiego poprzez wykorzystanie Internetu oraz telefonu komórkowego, które są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Uczestnikami projektu są uczniowie klasy I B oraz I D pod opieką nauczycielki języka angielskiego – p. Kamili Zaręby.

czytaj więcej

Zimowe szaleństwo na nartach

W dn. 15-16 lutego 2017 r. odbyła się wycieczka na narty do Szelment k. Suwałk, w której udział wzięli m.in. uczniowie sportowej kl. I A. Rano pełni chęci, mobilizacji oraz świetnego humoru oczekiwaliśmy przyjazdu autobusu. Naszymi opiekunami byli Panowie Maciej Tarnacki oraz Dariusz Kossakowski. Jazda w autobusie była bardzo radosna, lecz niestety byliśmy rozdzieleni na dwa środki transportu. Na miejsce dojechaliśmy około 10.00. Naszym oczom ukazały się przepiękne dwa budynki, w których mieliśmy mieszkać.

czytaj więcej

Program profilaktyczny „W pułapce złudzeń”

W dniu 16.02.2017 młodzież klas I-III uczestniczyła w programie z zakresu profilaktyki uzależnień „W pułapce złudzeń”. Program stworzony przez Studio Art Profilaktyka to kompendium wiedzy na temat działania i konsekwencji, jakie niosą za sobą narkotyki. Głównym „przekaźnikiem” owej wiedzy był Łukasz „Baca” Backiel – absolwent Uniwersytetu w Białymstoku, muzyk zajmujący się muzyką elektroniczną, specjalizujący się w muzyce drum&bass, technotrance i breakbeat.

czytaj więcej

Randka w ciemno z książką

16.02.2017 r. w bibliotece szkolnej odbyła się „Randka w ciemno z książką”. Informacje o akcji rozplakatowano na terenie szkoły oraz zamieszczono na portalu Facebook.

Akcja miała na celu popularyzowanie najnowszych nabytków biblioteki, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przygotowania do akcji trwały od poniedziałku – 13.02.2017 r. Uczniowie realizujący w bibliotece projekt edukacyjny „Asystent bibliotekarza” oraz grupa uczniów aktywnie wspierających bibliotekę w jej działaniach przez kilka dni przygotowywali książki do „randki”.

czytaj więcej

Walentynkowy Konkurs Czytelniczy 2017

W tym roku odbyła się 10. edycja Walentynkowego Konkursu Czytelniczego. Jego celem było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, poznanie tradycji związanych z obchodami Walentynek, ukazywanie piękna poezji polskiej i obcej, rozwijanie samodzielności i dobrej orientacji w księgozbiorze biblioteki szkolnej oraz popularyzowanie najnowszych nabytków biblioteki zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj więcej

Podsumowanie pracy za I półrocze roku szkolnego 2016/2017

Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki i pracy na najbliższy rok witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zanim się obejrzeliśmy minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów gimnazjum w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017, które odbyło się dnia 14 lutego 2017 r.

czytaj więcej

Dzień Samorządności i Walentynki w naszej szkole

Dnia 14 lutego 2017 roku obchodziliśmy Dzień Samorządności połączony z Walentynkami. Samorząd Uczniowski przygotował się do tego dnia bardzo starannie.

Pierwszym punktem imprezy był teleturniej „1 z 13”. Zasady zabawy były identyczne jak w telewizyjnym programie, jedyną różnicę stanowiła liczba występujących osób. W naszej zabawie brali udział przedstawiciele wszystkich 13 klas (dlatego 1 z 13) wraz z nauczycielami.

czytaj więcej

Konkurs ,,Święty Walenty’’ 14 lutego 2017 r.

W dniu 14.02. 2017r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy został rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną na temat postaci Świętego Walentego.

Młodzież zgłębiała wiedzę na temat życiorysu i kultu św. Walentego na lekcji religii, jak również poprzez prywatną lekturę. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I B i II D.

Organizatorem i opiekunem konkursu była p. Anna Najda.

czytaj więcej

Walentynki w świetlicy szkolnej

Dnia 14.02.2017r. w świetlicy szkolnej młodzież naszego gimnazjum, mogła zakupić walentynkowe kartki wykonane przez uczniów na zajęciach świetlicowych. Otwarta również była kawiarenka walentynkowa, w której w miłej atmosferze świec, serc, nastrojowej muzyki i migoczących lampek można było zjeść ciastko ( wykonane przez młodzież w świetlicy szkolnej). Tego dnia w świetlicy szkolnej panował miłosny rozgardiasz, który udzielał się każdemu kto do niej zawitał.

czytaj więcej

Trzecie spotkanie kółka chemicznego

11 lutego 2017 roku o godz. 9:00 odbyło się kolejne spotkanie kółka chemicznego. Koło chemiczne to nie tylko zabawa i wybuchy. Tym razem przenieśliśmy się w świat plastyki tworząc kolorowe modele atomów wybranych pierwiastków. Każdy chemik wie, że atom zbudowany jest z jądra, które składa się z nukleonów, czyli dodatnio naładowanych protonów i elektrycznie obojętnych neutronów. Wokół jądra krążą elektrony. Elektrony o podobnej energii tworzą tzw. powłoki elektronowe. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy w praktyce a wykonane przez nas modele można zobaczyć na załączonych zdjęciach lub „na żywo” w sali nr 6.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs MEDITEST 2016

W dniu 17 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs MEDITEST dla wszystkich chętnych uczniów klas I – III.

Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz doskonalenie umiejętności postępowania w nagłych wypadkach. MEDITEST skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 30 zadań zamkniętych, w których tylko jedna z czterech odpowiedzi była poprawna. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.

Dopiero teraz, po ponad 2 miesiącach, w lutym 2017 r. poznaliśmy wyniki konkursowych zmagań.

czytaj więcej

X DIECEZJALNY BAL CHARYTATYWNY 2017 Szkolnych Kół Caritas „Bal u HANKI BIELICKIEJ”

W poniedziałek 23 stycznia 2017 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas działającego w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wraz z opiekunami wzięli udział w X Diecezjalnym Balu Charytatywnym SKC, który odbył się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Bal został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Chorego, zaś jego celem była zbiórka artykułów papierniczych.

czytaj więcej

Kolejne spotkanie kółka chemicznego

21 stycznia 2017 roku o godz. 9:00 odbyło się spotkanie kółka chemicznego. Na zajęciach uczniowie klas III otrzymywali tlen w reakcji rozkładu manganianu (VII) potasu było fioletowo. Następnie w wyniku reakcji kwasu octowego (octu) i węglan sodu (sody) uczestnicy kółka otrzymali dwutlenek węgla - było śmierdząco . Na koniec zajęć uczniowie otrzymywali wodór, w reakcji kwasu octowego z magnezem - było wybuchowo .

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap rejonowy

W dniu 20 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Rokrocznie w naszej szkole mieści się siedziba Rejonowej Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W składzie komisji pracowało 9 nauczycieli języka niemieckiego z rejonu 2 (powiaty: łomżyński, kolneński, wysokomazowiecki i zambrowski), zaś przewodniczyła p. Diana Wojciechewicz (nauczyciel języka niemieckiego w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy).

czytaj więcej

Strefa Wysokich Lotów…

Dnia 18.01.2017 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku. Dzięki inicjatywie własnej, którą było włączenie się w prowadzenie bufetu podczas XX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, gimnazjaliści sami sfinansowali wycieczkę i byli twórcami programu wycieczki.

Program zawierał seans filmowy w Kinie Alfa w Białymstoku oraz akrobatykę w Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku, gdzie pod okiem instruktorów uczniowie mogli zmierzyć się z siłą grawitacji. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do domu.

czytaj więcej

I A - klasa sportowa

W roku szkolnym 2016/17 w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy po raz pierwszy została utworzona klasa sportowa. Uczniowie klasy I A mają 10 lekcji wychowania fizycznego w tygodniu, dodatkowe treningi i wiele różnych zawodów, na których odnoszą różnorodne sukcesy sportowe. Ich wychowawczynią jest p. Anna Pańkowska, zaś nauczycielami wychowania fizycznego: p. Maciej Tarnacki (grupa dziewcząt) i p. Dariusz Kossakowski (grupa chłopców). Co jeszcze wydarzyło się w klasie sportowej w I półroczu?

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z życia klasy I A.

czytaj więcej

Wyjazd klasy sportowej do Parku Wodnego do Łomży

W poniedziałek 16.01.2017 r. uczniowie klasy I A uczestniczyli w zajęciach na basenie w Parku Wodnym w Łomży. To był już drugi wyjazd klasy sportowej na basen w tym semestrze. W wycieczce brali udział również uczniowie kl. II A i I C, którzy wygrali w konkursowym projekcie „Czytam, bo lubię”. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p. Anna Pańkowska, p. Danuta Bieńczyk i p. Maciej Tarnacki. Wyjazd dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, hydromasaże, jacuzzi czy kąpiele w rwącej rzeczce.

czytaj więcej

„Czytam, bo lubię” – podsumowanie projektu edukacyjnego

Od 1 października 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy rozpoczęła się realizacja projektu czytelniczo-polonistycznego „Czytam, bo lubię”. Projekt ma charakter konkursowy i polega na czytaniu nowości książkowych, m.in. tych, które zostały zakupione do szkolnej biblioteki w bieżącym semestrze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Chętni uczniowie recenzowali przeczytane książki, a ich opinie zostały wydrukowane i powieszone na czytelniczym drzewku, które znajduje się w bibliotece. Koordynatorkami projektu są nauczycielki – p. Anna Pańkowska (język polski) i p. Danuta Bieńczyk (biblioteka).

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny „Moja miejscowość w obiektywie. ZIMA 2017”

W styczniu 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs fotograficzny „Moja miejscowość w obiektywie. ZIMA 2017”. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do czynnego obcowania z naturą poprzez fotografię, odkrywanie piękna natury, rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości i kreatywności, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu fotograficznego oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako formy sztuki. Tematem konkursu jest przedstawienie prawdziwego, zimowego piękna krajobrazu i przyrody otaczającego nas świata.

czytaj więcej

Kółko chemiczne w PG w Piątnicy

Głównym celem kółka chemicznego jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy chemicznej, przygotowanie do udziału w konkursie chemicznym, a także do dalszego kształcenia poprzez uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu gimnazjalnego.

14 stycznia 2017 roku o godz. 9:00 odbyło się spotkanie kółka chemicznego. Po zapoznaniu z zasadami BHP panującymi w pracowni chemicznej uczniowie klas III przystąpili do opisywania oraz badania właściwości substancji będących głównymi składnikami stosowanych na co dzień produktów np.: soli kamiennej, cukru, mąki, wody, miedzi, żelaza.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – etap parkowy

Znamy zwycięzców etapu parkowego XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył 13 stycznia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. W tym etapie konkursu udział wzięły dwie szkoły: Publiczne Gimnazjum nr 9 w Łomży (gmina Łomża) i Publiczne Gimnazjum w Piątnicy (gmina Piątnica).

czytaj więcej

Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii”

W środę 11.01.2017 r. w naszej szkole odbył się I etap zmagań ortograficznych pod hasłem „Mistrz ortografii”. Do konkursu przystąpiły 24 osoby – z każdej klasy po dwie, które wyróżniały się w I semestrze zdolnościami ortograficznymi. Uczestnicy przez całą godzinę pisali dyktando zawierające wiele pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Zespół nauczycieli języka polskiego w składzie: p. Anna Pańkowska, p. Mariola Dąbrowska i p. Ewa Kondrat po sprawdzeniu dyktand wyłonił spośród piszących 3 osoby, które w lutym będą się zmagać z etapem rejonowym konkursu ortograficznego w Łomży.

czytaj więcej

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus - sesja jesienna 2016

Młodzież naszego gimnazjum w dniu 4.11.2016 r. brała udział w Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS. 17 uczniów zmagało się z różnymi zagadnieniami matematycznymi. W styczniu otrzymaliśmy wyniki konkursu - najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy III A Arkadiusz Wiski otrzymał tytuł laureata. Gratulujemy Arkowi oraz nauczycielowi matematyki p. M. Sikorskiej.

czytaj więcej

Jasełka w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

W dniu 22.12.2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy uczniowie klas I - III pod kierunkiem p. Anny Najdy i p. Krzysztofa Lipskiego zaprezentowali montaż słowno – muzyczny zatytułowany: „Gdy się Chrystus rodzi”.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się wspólnie, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny, świąteczny czas w gronie miłych gości, nauczycieli i uczniów przy opłatku i kolędzie.

czytaj więcej

Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku…

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, czyli 22 grudnia 2016 roku odbyły się Wigilie klasowe oraz Wigilia pracowników.

W tym dniu nie odbywały się zajęcia dydaktyczne. Wszyscy uczniowie wspólnie z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w Wigiliach klasowych. Poza tradycyjnymi choinkami i zachwycającymi dekoracjami klasopracowni oraz świątecznymi smakołykami przygotowanymi przez nasze panie ze szkolnej stołówki, które ustawiono na pięknie nakrytych stołach, w niektórych klasach uczniowie przygotowali upominki, którymi się  wzajemnie obdarowywali.

czytaj więcej

Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne

W środę 21 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I A (sportowej) PG w Piątnicy uczestniczyli w świątecznych warsztatach artystycznych. Gimnazjaliści stworzyli ciekawe i oryginalne prace, które najpierw ozdobią klasowy stół wigilijny, a potem trafią do domów jako bożonarodzeniowe pamiątki.

czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzina Katyńska

20 grudnia 2016 r. w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się Wigilia, w której udział wzięli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. Na uroczyste spotkanie opłatkowe został zaproszony również Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy – p. Artur Wierzbowski. W wigilijnym spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Tradycyjnie miało miejsce śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem, zaś pięknym bożonarodzeniowym akcentem było przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. W atmosferze pełnej życzliwości i ciepła nie zabrakło ciekawych wspomnień i świątecznych życzeń.

czytaj więcej

„Nie bądź obojętny – przyłącz się i TY”

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował przedświąteczną zbiórkę żywności. Na terenie szkoły oraz na szkolnym facebooku umieszczone zostało ogłoszenie o naszej inicjatywie.

czytaj więcej

Festiwal stołów bożonarodzeniowych

13 grudnia 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w Festiwalu Stołów Bożonarodzeniowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.

Uczennice z klasy III D: Ola Gątarska, Sandra Golińska oraz Klaudia Łada wykonały wspaniałą dekorację stołu bożonarodzeniowego pod kierunkiem p. Marzeny Połomskiej oraz p. Katarzyny Wierciszewskiej.

Uczennice wykazały się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami. Otrzymały wyróżnienie i słodką niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Festiwalu w Telewizji Narew.

czytaj więcej

Zapalmy światło wolności

13 grudnia 2016 r. mija 35. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie przekazał naszej szkole nalepki na świece przypominające o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce oraz potrzebie uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego.

Za pośrednictwem radiowęzła szkolnego krótko zapoznano uczniów z historią tej rocznicy, a następnie poproszono gospodarzy klas o zejście do biblioteki szkolnej i odebranie nalepek na świece dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Nalepki przekazano też wszystkim pracownikom szkoły.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, dziś 13 grudnia o godzinie 19:30 zapalmy światło wolności.

czytaj więcej

,,Z chemią za pan brat”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II C w okresie od maja do połowy grudnia 2016 r. realizowali projekt edukacyjny pt. „Z chemią za pan brat” pod kierunkiem nauczyciela chemii p. Barbary Zabielskiej.

Podczas długoterminowej pracy w grupach uczniowie mieli za zadanie wyszukać informacje na temat zastosowania chemii w życiu codziennym. Informacji uczniowie samodzielnie poszukiwali w zbiorach bibliotecznych i Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Efektem pracy uczniów jest przygotowana praca w formie prezentacji multimedialnej.

czytaj więcej

„Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności Caritas – Tak, pomagam”

W dniu 10.12.2016 r. odbyła się akcja charytatywna „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Organizator akcji to Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Po raz kolejny w akcję zaangażowali się wolontariusze SKC przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Zbiórka żywności przeprowadzona była w sklepach „Stokrotka” na terenie miasta Łomża. Zebrana żywność przeznaczona została na przygotowanie bożonarodzeniowych paczek świątecznych dla najuboższych rodzin z parafii, które włączyły się do akcji.

czytaj więcej

Maraton pisania listów

W dniu 9 grudnia 2016 roku społeczność naszego gimnazjum przyłączyła się do Maratonu Pisania Listów, który odbywał się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wysyłaliśmy apele do władz oraz listy solidarności z osobami, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.

czytaj więcej

II Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 8 grudnia 2016 r. (czwartek) w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbył się II Szkolny Turniej Szachowy. Konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 36 uczniów z różnych klas.

Młodzi amatorzy szachów zagrali szwajcarskim systemem rozgrywek 7 rund po 5 minut na każdą osobę, tj. 10 minut na rundę. Wyniki były na bieżąco wprowadzane do programu chessarbiter, który umożliwił wyrównaną rywalizację w grze, zwłaszcza osobom o zaawansowanych umiejętnościach.

czytaj więcej

Wycieczka do Rzymu – GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Wycieczka do Rzymu

Dnia 05.12.2016 r. o godzinie 4:45 zebraliśmy się na placu przy boisku szkolnym, aby wyjechać w stronę lotniska w Modlinie. W skład grupy wycieczkowej wchodziło 20 osób, głównie z klasy II B, ale też z innych klas naszego gimnazjum. Wyjeżdżaliśmy do Rzymu, żeby zwiedzić to wspaniałe miasto i jego starożytne zabytki. Nasz samolot wystartował o godzinie 10:00, a w stolicy Włoch wylądowaliśmy o godzinie 13:00. Lot przebiegł pomyślnie i bez większych turbulencji.

czytaj więcej

Bożonarodzeniowy Dar Serca 2016

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. przeprowadzono VII kwestę „Bożonarodzeniowy Dar Serca” pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” w parafiach: Piątnica, Olszyny oraz przy kaplicy w Żelechach. Celem akcji jest wsparcie finansowe dzieci chorych mieszkających na terenie naszej diecezji, w tym dofinansowanie leczenia oraz profilaktyki dzieci i dorosłych w ramach Funduszu „Dzieci Chore”. Patronat honorowy nad kwestą pełnił J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski. Organizatorem akcji jest Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Koordynatorami terenowymi są Szkolne Koła Caritas. Do kwesty przystąpili kapłani, nauczyciele oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w gimnazjum w Piątnicy.

czytaj więcej

Mikołajkowa Akcja Charytatywna w Galerii „Veneda”

W dniach 2–3 grudnia 2016 roku odbyła się Mikołajkowa Zbiórka Żywności pod hasłem ”TAK, pomagam!” zorganizowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do akcji przyłączyło się Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. W galerii „VENEDA” zbierano żywność i pieniądze, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z diecezji łomżyńskiej.

czytaj więcej

Spotkanie Podlaskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami placówek oświatowych

W dniu 2 grudnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbyło się Spotkanie Podlaskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami szkół/placówek oświatowych i przedstawicielami organów prowadzących.

czytaj więcej

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

W dniu 1 grudnia 2016 roku obchodzony był w naszym gimnazjum Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS. Symbolem walki z HIV/AIDS miał być czerwony kolor – element odzieży zakładanej w tym dniu przez młodzież naszej szkoły. Uczennice: Aleksandra Pieńkowska z kl. III A i Natalia Tarnacka z kl. II I C, przekazały uczniom przez radiowęzeł szkolny najważniejsze informacje dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

czytaj więcej

Żyj zdrowo

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II B w okresie od maja do końca listopada 2016 r. realizowali projekt edukacyjny pt. „Żyj zdrowo” pod nadzorem pani Agaty Sasak – nauczycielki biologii i edukacji dla bezpieczeństwa.

Podczas pracy w grupach uczniowie mieli za zadanie wyszukać informacje na temat właściwego odżywiana i zdrowego trybu życia. Informacji uczniowie samodzielnie poszukiwali w zbiorach bibliotecznych i Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Efektem pracy jest zbiorowa prezentacja przygotowana przez wszystkich uczestników projektu.

czytaj więcej

Wyniki ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego Olimpus.

Ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego odbyła się w listopadzie 2016 r.

Do olimpiady przystąpiło 7 uczniów z naszej szkoły: 2 osoby z klas I, 1 osoba z klasy II i 4 osoby z klasy III. Najlepszy wynik, VII miejsce, uzyskał Piotr Kiczyński (uczeń klasy III D), który otrzymał Dyplom laureata.

czytaj więcej

NARODOWE CZYTANIE 2016 - list PREZYDENTA RP

czytaj więcej

Narodowe Czytanie – podziękowanie Prezydenta RP

Na początku grudnia 2016 roku Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy otrzymało podziękowanie za udział w piątej edycji Narodowego Czytania skierowane przez Prezydenta RP p. Andrzeja Dudę do społeczności szkolnej gimnazjum.

Wraz z podziękowaniem biblioteka szkolna otrzymała okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza z zaproszeniem do udziału w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu.

czytaj więcej

„Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń” – wystawa w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

Z okazji 15. rocznicy nadania Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy imienia Ofiar Katynia biblioteka szkolna nawiązała kontakt z Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie. Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie udostępniło szkole wystawę „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”. Wystawę przygotował Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Edukacji Publicznej. Scenariusz wystawy opracowali: dr Witold Wasilewski, dr Paweł Kosiński, dr Grzegorz Motyka, Paweł Rokicki.

czytaj więcej

Andrzejki 2016

W dniu 30 listopada 2016 roku świetlica szkolna naszego gimnazjum przemieniła się w pełne tajemnic miejsce. Klimat tego dnia budował półmrok i zapach delikatnie płonących świec. Na wszystkich uczniów i nauczycieli pragnących poznać swoją przyszłość czekały nasze szkolne wróżki i czarodzieje z kl. III A, III B i III C.

Największym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjne lanie wosku. Popularnością cieszyło się również serce z imionami przyszłej „drugiej połówki”. Ponadto można było poznać swoją przyszłość z kwiatowych sekretów i magicznych kolorów.

czytaj więcej

Wspomnienia z wycieczki do Sokółki i Białegostoku

Dnia 28 listopada 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Piątnicy udali się na wycieczkę do Białegostoku. W wycieczce uczestniczyło 19 osób z klas: I B, I A II D wraz z opiekunami: p. Anną Najdą i p. Barbarą Zabielską.

Głównym celem naszego pielgrzymowania była Sokółka – miejsce cudu eucharystycznego w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego w Sokółce. Modliliśmy się przed kaplicą, w której wystawiona jest Cząstka Ciała Chrystusa określana jako cud eucharystyczny. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę 12 października 2008 r., tuż po beatyfikacji sługi bożego ks. Michała Sopoćki. Podczas udzielania Komunii Świętej jednemu z kapłanów wypadł konsekrowany Komunikant.

czytaj więcej

VI Spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy

W dniu 26.11.2016 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas gimnazjum w Piątnicy po raz kolejny uczestniczyli w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Katedrze Łomżyńskiej. Po Mszy św. w Auli Szkół Katolickich rozpoczęły się uroczystości związane z konkursem dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie” – kategoria muzyczna i plastyczna oraz rozpoczęcie akcji dobroczynnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

czytaj więcej

Dyskoteka andrzejkowa

W Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy. Idealną okazją do zabawy była zorganizowana przez członków Samorządu Uczniowskiego dyskoteka andrzejkowa. Zabawa trwała ponad 4 godziny, a poprowadzili ją uczniowie klasy II B Dawid Kościelecki i Dawid Szumski. Nasi didżeje zadbali o to, aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.

czytaj więcej

Konkurs „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”

Od października do 20 listopada 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum przygotowywali się do konkursu „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie” – kategoria literacka.

Celem konkursu było napisanie tekstu piosenki o św. Antonim z Padwy. Na lekcjach religii oraz na zajęciach Szkolnego Koła Caritas zapoznawaliśmy się z życiorysem św. Antoniego, przygotowując się do udziału konkursie. Uczestniczyliśmy w projekcji filmu „Historia św. Antoniego. Opowieść o życiu jednego z najbardziej lubianych świętych Kościoła”.

czytaj więcej

Święto Szkoły – GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

15. rocznica nadania imienia Ofiar Katynia Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy

Oto rozpoczęło się pisanie przez Was księgi życia z przyjętymi do serc ideałami: Bóg, Honor, Ojczyzna – słowa te 17 listopada 2001 r. wypowiedział w homilii ks. prałat Zdzisław Peszkowski, kapelan rodzin katyńskich, podczas uroczystości nadania imienia Ofiar Katynia Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy. Zobowiązał on wtedy całą społeczność gimnazjalną do poznawania prawdy o Katyniu i przekazywania jej kolejnym pokoleniom. Ta zaszczytna misja realizowana jest nieustannie, a jej dzieło najpełniej widoczne stało się podczas niezwykle podniosłej uroczystości, jaka odbyła się w murach piątnickiego gimnazjum 17 listopada 2016 r. z okazji 15. rocznicy nadania szkole imienia Ofiar Katynia.

czytaj więcej

Msza święta z okazji obchodów 15-lecia nadania imienia Ofiar Katynia Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy

17 listopada 2016 roku odbyły się uroczystości z okazji 17 lat istnienia naszej szkoły oraz 15 - lecia nadania imienia Ofiar Katynia Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 9.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Swoją obecnością zaszczycił nas Jego Ekscelencja ks. bp Tadeusz Bronakowski, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczył dziekan i proboszcz parafii Piątnica ks. kan. Szczepan Dobecki. Słowa powitania do dostojnego Gościa skierował dyrektor gimnazjum p. Artur Wierzbowski. Oprawę liturgiczną przygotowała p. Anna Najda z młodzieżą i p. Krzysztof Lipski z chórem szkolnym.

czytaj więcej

Święto Szkoły – program artystyczny

Wydarzyło się 17 listopada 2016r.

To była wyjątkowa uroczystość i szczególny program artystyczny, bo przywołujący już 15 rocznicę nadania Publicznemu Gimnazjum w Piątnicy imienia Ofiar Katynia. Przyświecało mu motto – pamiętne słowa naszego rodaka św. Jana Pawła II: „Oni zginęli po to, abyście Wy mogli żyć”.

W gminnej hali sportowej przed publicznością w scenografii zaprojektowanej przez nauczycielala plastyki / listu pisanego z niewoli, okularów i guzików / tragiczną historię naszego Patrona przypominali nasi uczniowie – artyści.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs MEDITEST 2016

W dniu 17 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs MEDITEST dla wszystkich chętnych uczniów klas I  III.

Celem konkursu jest promowanie wśród gimnazjalistów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz doskonalenie umiejętności postępowania w nagłych wypadkach. MEDITEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej

Wyróżnienie w X Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”

We wtorek 15 listopada 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Piątnicy uczestniczyli w X Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”, organizowanym w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii piosenka – Agnieszka Kosińska z kl. III A, a w kategorii poezja – Emilia Ramatowska z kl. III C i Arkadiusz Wiski z kl. III A.

Konkurs miał na celu propagowanie wartości patriotycznych oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich i wokalnych.

czytaj więcej

Dzień Niepodległości w Piątnicy

W dniu 11 listopada 2016 r. w Piątnicy odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W świętowaniu tak ważnego wydarzenia wszystkich Polaków uczestniczył poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, delegacja młodzieży, nauczyciele i Dyrekcja szkoły.

Po Mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny przez proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy – ks. kan. Szczepana Dobeckiego, uczestnicy prowadzeni przez poczty sztandarowe szkolne i strażackie, zgromadzili się przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. W tym miejscu trwały dalsze obchody uroczystości.

czytaj więcej

Święto Niepodległości 2016

Dnia 10 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem pocztów sztandarowych i odśpiewaniem hymnu narodowego przez społeczność gimnazjalną.

czytaj więcej

Szkolny konkurs recytatorski poezji katyńskiej

W związku z corocznymi obchodami Święta Szkoły tradycją stało się organizowanie dla naszej młodzieży przez zespół nauczycieli języka polskiego konkursu poezji związanej z Patronem gimnazjum.

Kolejna jego edycja odbyła się 9 listopada 2016 r. Uczestnicy – uczniowie klas I-III sami dokonali wyboru utworu lirycznego traktującego o zbrodni katyńskiej i samodzielnie przygotowali jego interpretację głosową.

czytaj więcej

Jaka piękna jest Warszawa…

W poniedziałek 7 listopada 2016 r. 42 uczniów z klasy II A, II C i II D uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Jej organizatorem była p. Marta Ogonowska-Stolarczyk, zaś opiekunami – p. Anna Pańkowska i p. Anna Tarnacka. Wyjazd miał na celu przede wszystkim realizację wymagań z podstawy programowej, związanych z nauczanymi przedmiotami: biologią, historią i językiem polskim.

czytaj więcej

„Ciepło, cieplej ....Ciepłownia”, czyli z wizytą w MPEC w Łomży

W dniu 4 listopada 2016 roku uczniowie klas II w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży.

Po przybyciu do przedsiębiorstwa uczniowie otrzymali kaski ochronne. Następnie każda z klas pod opieką pracownika zakładu i nauczyciela gimnazjum udała się na zwiedzanie firmy. Gimnazjaliści byli pod ogromnym wrażeniem wielkości i ilości urządzeń, maszyn i instalacji, jak również zgromadzonego na terenie przedsiębiorstwa paliwa, czyli miału węglowego.

czytaj więcej

„Zbrodnia Katyńska” – lekcje z pracownikiem IPN w Białymstoku

03.11.2016 r. w auli szkolnej Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyła się niezwykła lekcja historii, którą poprowadził pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku pan Krzysztof Jodczyk. W zajęciach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych z opiekunami – ok. 130 osób.
czytaj więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 26.10.2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyły się długo wyczekiwane wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą. Uczniowie naszej szkoły stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem, gdyż na liście znalazło się 13 kandydatów: Bogusz Patrycja kl. I C, Chaberek Angelika kl. II A, Dąbrowska Martyna kl. I B, Grela Angelika kl. II D, Kośnik Marcin kl. II B, Marchewka Dawid kl. I E, Matejkowska Wiktoria kl. I D, Ramatowska Emilia kl. III C, Rutkowska Natalia kl. II C, Rybicki Szymon kl. III B, Struciński Kamil kl. III D, Truskolaska Joanna kl. I A, Wiski Arkadiusz kl. III A.
czytaj więcej

Wyjazd klasy sportowej na basen do Łomży

W środę 26.10.2016 r. uczniowie klasy I A o profilu sportowym mieli zorganizowany wyjazd do Parku Wodnego MOSiR przy ul. Wyszyńskiego w Łomży. Pierwszoklasiści korzystali z basenu pod opieką wykwalifikowanych ratowników oraz nauczycieli naszego gimnazjum: wychowawczyni – p. Anny Pańkowskiej i nauczycieli wychowania fizycznego – p. Dariusza Kossakowskiego i p. Macieja Tarnackiego.
czytaj więcej

Wspomnienia z wycieczki do Białegostoku

Dnia 21 października 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Piątnicy udali się na wycieczkę do Białegostoku. W wycieczce uczestniczyło 18 osób z klas: II C,  I C i III C wraz z opiekunami: p. Anną Najdą i p. Barbarą Zabielską.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W związku z ogłoszeniem przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bullą „Misericordiae vultus” z dnia 11 kwietnia 2015 otwarto na cały rok Bramy Miłosierdzia we wszystkich kościołach katedralnych, sanktuariach i innych kościołach o szczególnym znaczeniu, wyznaczonych przez biskupów diecezjalnych.

czytaj więcej

Z wizytą w Budowlance

W dniu 21 października 2016 r. uczniowie klasy III C pod opieką pani Ilony Anny Zabielskiej – doradcy zawodowego i pana Krzysztofa Lipskiego – nauczyciela religii uczestniczyli w VIII edycji ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” zorganizowanej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.
czytaj więcej

Multitest 2016

19 października 2016 r. odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Multitest. Każdy test konkursowy niezależnie od przedmiotu i klasy był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwe odpowiedzi od A do D. W naszej szkole w konkursie udział wzięło 8 osób (3 osoby pisały poziom I, 2 osoby poziom II i 3 osoby poziom III).
czytaj więcej

Wycieczka „Szlakiem Tatarskim”

We wtorek 18.10.2016 r. uczniowie klasy III A i III B uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem Tatarskim”. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu była wychowawczyni kl. III A – p. Izabela Nowicka – nauczyciel geografii. Wyjazd nasz miał na celu poznanie kultury, zwyczajów i religii naszych sąsiadów – mniejszości narodowościowych i etnicznych. Wieś Kruszyniany ze słynnym zielonym meczetem z XVIII wieku była punktem kulminacyjnym naszego wyjazdu.
czytaj więcej

Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Dnia 18 października 2016 r. w związku z obchodami XVI Dnia Papieskiego w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Jego celem było pogłębienie wiedzy na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II gimnazjum. Konkurs przygotowali katecheci: p. Anna Najda i p. Krzysztof Lipski.
czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej 2016

13 października 2016 r. w naszym Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Dyrektor pan Artur Wierzbowski złożył życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz przybyłym na uroczystość emerytowanym nauczycielom. Następnie wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły.
czytaj więcej

Niespodzianki na Dzień Edukacji Narodowej

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej członkowie Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunami postanowili przygotować miłą niespodziankę w formie kart okolicznościowych. Początkowo myśleliśmy, że szybko uda nam się wykonać karty, ale ilość pracy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pracowaliśmy kilka dni, ale w końcu udało się.
czytaj więcej

Wojewódzkie obchody DEN 2016

W czwartek 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyły się wojewódzkie obchody święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, ustanowione w 1972 r. jako Dzień Nauczyciela na mocy ustawy Karta praw i obowiązków nauczyciela, a od 1982 r. obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej na mocy ustawy Karta Nauczyciela.
czytaj więcej

Pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”

W dniu 13 października 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w „żywej” lekcji historii zatytułowanej „Życie i kultura w średniowieczu”. Grupa Artystyczna „Rekonstruktor” przybliżyła gimnazjalistom historię i obyczaje minionych wieków. Zaprosiła wszystkich obecnych w podróż do czasów, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczami w rękach nie szczędzili wysiłków, aby bronić honoru ojczyzny oraz spieszyli służyć pomocą i bronić dam swoich serc.
czytaj więcej

Otrzymali moc Ducha Świętego

W poniedziałkowy wieczór 10 października 2016 r. przybył do naszej parafii Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusza Bronakowski, aby przewodniczyć liturgii Bierzmowania. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy udzielono sakramentu bierzmowania 120 uczniom klas II i III naszego gimnazjum. Na tę uroczystość młodzi przybyli wraz ze swoimi rodzicami i świadkami. Uroczystą Eucharystię wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali ks. Proboszcz Szczepan Dobecki i ks. Andrzej Borkowski.
czytaj więcej

Ogólnopolskie Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie

W piątek 7.10.2016 r. uczniowie klas I A i II A uczestniczyli w VIII Ogólnopolskich Dniach Akwarystyki, które odbyły się w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wystawa pt. „Podwodny świat pięciu kontynentów” zachwyciła nie tylko gimnazjalistów, ale również opiekunów – p. Agatę Sasak (organizatorkę wyjazdu), p. Martę Ogonowską-Stolarczyk i p. Annę Pańkowską.

 GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Otrzęsiny 2016

Tegoroczne „otrząsanie” klas I odbyło się 06.10.2016 r. Przygotowania trwały dwa tygodnie. Temat przewodni brzmiał: „W krainie czarów”. W przygotowanie i przeprowadzenie tej radosnej tradycji zaangażowały się klasy III C i III A. Młodzież, przygotowując program otrzęsin, wykazała się niesamowitą pomysłowością, kreatywnością, ale przede wszystkim chęcią współpracy, która zaowocowała świetną zabawą całej społeczności. Bawili się wszyscy, zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice uczniów klas I, którzy licznie przybyli na imprezę.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Ślubujemy…

Ślubowanie klas I to symbol dojrzałości  i odpowiedzialności uczniów, wyrażający ich przynależność do gimnazjalnej społeczności. Każde przyrzeczenie ma w sobie wielką moc. Daje siłę i wiarę w ponadczasowe wartości moralne, kształtujące nasze człowieczeństwo i poczucie godności. Dnia 6.10.2016 r. ta jakże ważna i podniosła uroczystość miała miejsce w murach Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy.

 GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – konsultacje z Samorządem Uczniowskim

04.10.2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy z nauczycielem bibliotekarzem. Uczestnicy spotkania zapoznali się z przygotowaną listą zakupów książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Listę zakupów przygotował zespół złożony z młodzieży aktywnie pomagającej w pracy biblioteki oraz asystentów bibliotekarza pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.

czytaj więcej

Projekt czytelniczo - polonistyczny "CZYTAM BO LUBIĘ"

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy książkaI. Cele projektu:

  • upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży dzięki promowaniu współczesnej literatury polskiej i obcej,

  • doskonalenie technik czytania, rozwój wyobraźni i kształcenie umiejętności stylistyczno-językowych,

  • rozwijanie kompetencji informatycznych uczniów,

  • wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży gimnazjalnej,

  • kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.

czytaj więcej

Zbiórki Żywności Caritas „Tak, pomagam”

Caritas Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała dwie zbiórki żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!” w dniach 23 – 24 oraz 30 – 31 września 2016 roku. W zbiórce żywności po raz kolejny wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy i nauczyciele.

czytaj więcej

Wspomnienia z wycieczki Supraśl – Święta Woda – Białystok

Dnia 30 września 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Piątnicy udali się na wycieczkę do Supraśla, Świętej Wody i Białegostoku. W wycieczce uczestniczyło 18 osób z klas I – II wraz z opiekunami: p. Anną Najdą i p. Iloną Anną Zabielską.

Celem naszej wycieczki było poznanie wielokulturowości regionu podlaskiego. Województwo podlaskie położone w północno-wschodniej Polsce to jeden z najciekawszych pod względem kulturowym, wyznaniowym i obyczajowym regionów Polski. Graniczą tu ze sobą kultury Zachodu i Wschodu.

czytaj więcej

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku, obchodzony jest 29 września.

W Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy Dzień Głośnego Czytania 30.09.2016 r. zorganizowała p. Danuta Bieńczyk – nauczyciel bibliotekarz – we współpracy z p. Anną Pańkowską – nauczycielką języka polskiego.

Każdą lekcję w tym dniu rozpoczynali uczniowie, którzy za pośrednictwem szkolnego radiowęzła pięknie czytali współczesną poezję.

czytaj więcej

Uczniowie klas pierwszych w operze

Wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zorganizowana została 29 września 2016 r. w celu zaprezentowania młodzieży, która rozpoczyna swą edukację w gimnazjum, innych niż w tradycyjnym spektaklu środków wyrażania treści, emocji i przeżyć.

Uczniowie obejrzeli operę „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta

czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 25.09.2016 r. odbyły się w Nowogrodzie Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Pogoda nam dopisała. W kategorii dziewcząt wystąpiło 7 drużyn, z czego nasza zajęła 3 miejsce, zaś chłopcy zajęli 4 miejsce spośród 8.

Naszą szkołę w żeńskiej sekcji reprezentowały: Karolina Dudzińska, Angelika Chaberek, Dominika Wysocka, Monika Pokropowicz, Emilia Ramatowska, Sylwia Laskowska, Paulina Zambrzycka, Magdalena Szumowska, Zuzanna Tomczyk, Natalia Tarnacka, Amelia Kopczewska, Karolina Sokołowska i Izabela Lubiejewska.

czytaj więcej

Europejski Dzień Języków Obcych w CH „Veneda” w Łomży

W dniu 24 września 2016 r. nasze gimnazjum wraz z 10 szkołami z miasta Łomża, powiatu Łomża i miasta Kolno świętowało drugą edycję Europejskiego Dnia Języków Obcych w CH „Veneda” w Łomży. Pomysłodawcami i organizatorami tego wydarzenia są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego koło Łomża, które zrzeszają, współpracują i dbają o rozwój nauczycieli języków obcych na naszym terenie.

czytaj więcej

Z wizytą w Wecie

W dniu 22 września 2016 roku uczniowie klasy III A pod opieką p. Ilony Anny Zabielskiej – doradcy zawodowego i p. Roberta Wysockiego – nauczyciela wychowania fizycznego uczestniczyli w XI edycji festynu zorganizowanego przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży pod nazwą „Pupile Wety”. 

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży – p. Bogumiła Olbryś. Przyjaciele Wety zostali wyróżnieni statuetkami.

czytaj więcej

Konkurs wiedzy ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody”

W dniu 22 września 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się etap szkolny konkursu wiedzy ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody”.

czytaj więcej

Spotkanie z rodzicami uczniów

19.09.2016 r. w auli Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, podczas spotkania ogólnego z Rodzicami uczniów, nauczyciel bibliotekarz w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną zapoznał Rodziców z wpływem czytania na rozwój dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

„Konsekwencje prawne młodzieży”

Dnia 19 września 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące konsekwencji prawnych młodzieży. Uczestniczyła w nim młodzież kl. I. Na prośbę pedagogów szkolnych wykład poprowadziła młodszy aspirant Monika Bańkowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Spotkanie dotyczyło konsekwencji prawnych młodzieży, które regulują zapisy w Ustawie z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich.

czytaj więcej

Wspomnienie św. Stanisława Kostki

18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień uroczysty.

Dnia 16 września 2016 roku cała społeczność uczniowska PG im. Ofiar Katynia w Piątnicy zebrała się w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, aby prosić w nowym roku szkolnym o potrzebne łaski i wstawiennictwo św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

17 września – 77. rocznica napaści sowieckiej na Polskę

W związku z przypadającą w tym roku 77. rocznicą napaści sowieckiej na Polskę 16.09.2016 r. w piątek, podczas pierwszej godziny lekcyjnej, młodzież zgromadzona w bibliotece i świetlicy szkolnej Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy uczciła pamięć pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.

  Najpierw nauczyciel bibliotekarz krótko zapoznał uczniów oczekujących na rozpoczęcie lekcji w świetlicy i bibliotece z celem wyprawy do „Dębu Pamięci” i jego związkiem z Patronem Szkoły.

czytaj więcej

Wyjazd integracyjny uczniów klasy I B

Tradycją naszej szkoły są wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych. W dniach 7– 8 września 2016 r. uczniowie pod opieką wychowawczyni – p. Marioli Dąbrowskiej oraz p. Anny Tarnackiej i p. Joanny Plony wyjechali do Rajgrodu. Wyjazd miał na celu zachęcenie uczniów do aktywnego wypoczynku i bliższego poznania się. W tej pięknej miejscowości zakwaterowaliśmy się nad jeziorem w ośrodku Yacht Club „Arcus”. Tam, czekał na nas p. dyrektor Artur Wierzbowski.

czytaj więcej

Klasa I A na biwaku integracyjnym w Rajgrodzie

W dniach 6-7 września 2016 r. klasa I A miała okazję wyjechać na Mazury, gdzie odbył się biwak integracyjny. Uczniowie pod opieką wychowawczyni – p. Anny Pańkowskiej, p. dyrektora Artura Wierzbowskiego, p. Dariusza Kossakowskiego oraz p. Macieja Tarnackiego odpoczywali w ośrodku Yacht Club „Arcus” w Rajgrodzie.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Narodowe Czytanie

3.09.2016 r. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. W Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbyło się ono w dniu 05.09.2016 r. ze względu na brak możliwości dowiezienia młodzieży z terenu gminy Piątnica.

Na początku trzeciej lekcji czytanie Ouo vadis” Henryka Sienkiewicza rozpoczął Dyrektor Gimnazjum, pan Artur Wierzbowski, za pośrednictwem radiowęzła szkolnego. Następnie czytali uczniowie klasy III A Agnieszka Kosińska i Arek Wiski, również za pośrednictwem radiowęzła. Czytanie kontynuowali wszyscy gimnazjaliści w swoich klasach do końca trzeciej lekcji. Kolejno czytających uczniów wskazywali gospodarze klas.

czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 900 w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów naszego gimnazjum. Na uroczystym apelu spotkali się: dyrektor szkoły – pan Artur Wierzbowski, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pamięć poległych w 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej młodzież gimnazjum uczciła minutą ciszy.

czytaj więcej

Rok szkolny 2015 / 2016

Pożegnanie Absolwentów 2015/ 2016

Dzień 23 czerwca 2016 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów klas trzecich. W obecności zaproszonych gości, rodziców i wszystkich pracowników szkoły 111 uczniów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Absolwenci zobowiązali się do godnego reprezentowania imienia szkoły w dalszym życiu.

Część oficjalna uroczystości była wzbogacona przemówieniami. Z ust mówców popłynęły ciepłe i miłe słowa życzliwości, podziękowań i gratulacji.

czytaj więcej

Wyjazd wolontariuszy SKC na basen

W dniu 21.06.2016 r. 11 wolontariuszy SKC z klas I B, II A, III A i III E wyjechało na basen (Pływalnia Miejska nr 2 przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 15 w Łomży). Organizatorem wyjazdu była p. Anna Najda – opiekun Szkolnego Koła Caritas w PG w Piątnicy. Karnet wejściowy wykupił wolontariuszom Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Był to dowód wdzięczności za zaangażowanie młodzieży naszej szkoły w akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

czytaj więcej

Zjazd Absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

W dniu 18 czerwca 2016 roku o godzinie 1800 rozpoczął się I Zjazd Absolwentów naszego gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyło 40 naszych absolwentów, Wójt Gminy pan Krzysztof Kozicki, rada pedagogiczna oraz przedstawiciele uczniów. W ten sposób rozpoczęliśmy nową tradycję, która na stałe wpisze się w harmonogram uroczystości szkolnych.

Zjazd rozpoczął się częścią oficjalną, w której nie zabrakło hymnu szkoły w wykonaniu pierwszego chóru szkolnego. Były momenty wzruszające i wesołe – tak jak powinno być na spotkaniu absolwentów. Wszyscy szukali swoich twarzy podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej ze starych zdjęć szkolnych. Nowe filmy przedstawiające współczesność szkoły zachwyciły wszystkich.

czytaj więcej

Festiwal Młodych „Świadkowie Miłosierdzia”

W dniu 18 czerwca 2016 roku odbył się 7. Festiwal Młodych w Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Z naszego gimnazjum na festiwal wyruszyła pielgrzymka autokarowa (32 uczniów kl. I, II i III) pod opieką ks. Tomasza Czarnowskiego, p. Anny Najdy i p. Ilony Anny Zabielskiej.

Tegoroczne spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia”, co oczywiście związane jest z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i przygotowaniami do ŚDM w Krakowie. Organizatorem spotkania, było jak co roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej przy współpracy z Gminą Łapy, parafią pw. Św. Michała Archanioła oraz OSP w Płonce Kościelnej.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego w Łomży

W dniu 16.06.2016 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Diecezjalnego w Łomży. Organizatorem wycieczki była p. Anna Najda, opiekunem p. Anna Pańkowska.

Młodzież z klas I B i II A  z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy miała okazję zobaczyć cenne eksponaty z zakresu zabytków sztuki religijnej i świeckiej, pochodzące z terenu diecezji, która została powołana do istnienia w 1925 r. Zgromadzone przedmioty są świadectwem dziedzictwa wiary ludzi zamieszkujących od wieków teren dzisiejszej Diecezji Łomżyńskiej.

czytaj więcej

Kochbuch” – książka kucharska

W miesiącu czerwcu 2016 r. uczniowie klasy III D uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Kochbuch” – książka kucharska.

Każdy z uczniów miał za zadanie napisać przepis na danie w języku niemieckim.

Dnia 16 czerwca nasi uczniowie wraz z wychowawczynią, p. Justyną Szewczyk, spotkali się w czytelni szkolnej, gdzie finalizowali projekt.

Wychowawczyni – nauczycielka języka niemieckiego, na bieżąco sprawdzała nasze prace.

Wydrukowaliśmy wszystkie przepisy. Katarzyna Ochramowicz, na kolejno drukowanych stronach, wykonała ilustracje kredkami ołówkowymi.

czytaj więcej

Projekt „Wielokulturowe Podlasie”

W środę 15 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego „Wielokulturowe Podlasie” realizowanego przez klasę III C pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – p. Anny Pańkowskiej. Był on realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na przedstawienie rezultatów pracy uczniów została zaproszona klasa III E z p. Andrzejem Stecem. Realizacja całego projektu trwała około 1,5 miesiąca.

czytaj więcej

Muzyka lat 80-90 zespołów anglojęzycznych” – projekt edukacyjny klasy III E

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy III E pod kierunkiem p. Anety Nowackiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowali projekt edukacyjny pt. „Muzyka lat 80-90 zespołów anglojęzycznych”.

Uczniowie przez cały miesiąc gromadzili informacje, korzystając z zasobów biblioteki szkolnej oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Wyszukiwali potrzebne informacje w czasopismach gromadzonych w bibliotece szkolnej i na stronach internetowych. W wyniku ich pracy powstał teledysk.

czytaj więcej

Dzień Samorządności 2016

Dnia 14 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Dzień Samorządności. Młodzież naszego gimnazjum, po raz drugi w tym roku szkolnym miała okazję zaprezentować swoje talenty. Program obchodów był bardzo bogaty: wybory Miss Szkoły 2016, występ kabaretowy, Karaoke, Gimbuźki 2016 oraz występ instrumentalno–wokalny.

czytaj więcej

Gimnazjaliści z Piątnicy w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Dnia 14 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka na Mazury na trasie Ruciane-Nida, Mikołajki, Święta Lipka. Wzięło w niej udział 18 uczniów z klas: I C, I B, III D i III A.

Organizatorami i opiekunami wycieczki były: p. Anna Najda i p. Barbara Zabielska. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, popularyzacja wiedzy o wartościach kulturowych Pojezierza Mazurskiego oraz poznanie miejsc kultu religijnego.

czytaj więcej

Spływ kajakowy rzeką Krutynią

14.06.2016 r. około godziny 1030 dojechaliśmy do miejscowości Ukta. W mgnieniu oka rozłożyliśmy namioty, a chwilę później zostaliśmy przewiezieni do ujścia rzeki. Przy pomocy ratownika i opiekunów przygotowaliśmy kajaki. Zgraną ekipą przepłynęliśmy około 17 km w dół rzeki aż do naszego pola namiotowego. Po tak ciężkiej wyprawie udaliśmy się na pyszny obiad. W wolnym czasie graliśmy w karty, łowiliśmy ryby, graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. Dzięki naszym niezawodnym chłopakom mieliśmy ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski.

czytaj więcej

Gimnazjaliści czytali w Piątnicy

W poniedziałek 13.06.2016 r. uczniowie klasy II B pod opieką Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy p. Artura Wierzbowskiego i nauczyciela bibliotekarza kontynuowali akcję „Jak nie czytam, jak czytam” na terenie Piątnicy. Pogoda pokrzyżowała plany akcji w dniu 10.06.2016. Uczniowie nie zdążyli odwiedzić wszystkich instytucji i urzędów, w których zapowiedzieli swoją wizytę ze względu na ulewny deszcz. Dlatego wyruszyli ulicami Piątnicy, zapraszając do czytania.

czytaj więcej

„Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja wspólnego czytania

W piątek 10.06.2016 r. Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy zorganizowało akcję wspólnego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. W hali sportowej przy gimnazjum, razem ze wszystkimi szkołami w całej Polsce, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Ustanawialiśmy rekord czytania w jednym momencie.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

„Jak nie czytam, jak czytam”

W piątek 10.06.2016 r. Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy uczestniczy w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Razem ze wszystkimi szkołami w Polsce będziemy bić rekord wspólnego czytania w jednym momencie.

Według najnowszego raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków w 2015 roku nie przeczytało żadnej książki.

Musimy to zmienić!

PLAKAT kliknij tutaj

czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy klasy I B

Dnia 09.06.2016 r. uczniowie klasy I B pod opieką wychowawczyni p. Agaty Sasak oraz nauczycielki języka polskiego p. Grażyny Rakowskiej wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Wyjazd nastąpił o godzinie ósmej, a powrót dopiero ok. północy. Pierwszym punktem programu po przyjeździe do stolicy była wizyta w Muzeum Katyńskim, w którym, w skupieniu, ciszy i z powagą należną temu miejscu, pierwszoklasiści poznawali dokładnie historię Patrona swojej szkoły – Ofiar Katynia – pomordowanych bestialsko na „nieludzkiej ziemi” za to, że byli Polakami.

czytaj więcej

Wycieczka zespołu redakcyjnego „Potyczek” do Białegostoku

W dniu 9 czerwca 2016 roku redaktorzy gazetki szkolnej „Potyczki”, i nie tylko, udali się pod opieką pani Ilony Anny Zabielskiej i pani Anety Nowackiej na wycieczkę do Białegostoku. Była to forma nagrody za roczną pracę w zespole redakcyjnym naszego szkolnego pisemka.

Wyjazd poprzedzony był wspólnym programem wycieczki. Najwięcej emocji wzbudził w młodych redaktorach wybór filmu. W końcu udało nam się dojść do porozumienia.

czytaj więcej

Konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza

W związku z 100.  rocznicą śmierci Henryka Sienkiewicza biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs wiedzy na temat życia i twórczości pisarza.

Chętni uczniowie pobierali z biblioteki przygotowane wcześniej karty odpowiedzi. Wydano 42 karty. Na konkurs wpłynęło 23 prace uczniów klas I-III.

czytaj więcej

„Czytamy Sienkiewicza” - projekt edukacyjny realizowany z okazji 100. rocznicy śmierci H. Sienkiewicza

Został on przeprowadzony w dniach 7-8 czerwca 2016 r. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy naszego gimnazjum. Pomysłodawcą i organizatorem była polonistka p. Ewa Kondrat. Pomocy i wsparcia udzieliła p. Danuta Bieńczyk – szkolny bibliotekarz oraz panie polonistki: Grażyna Rakowska, Mariola Dąbrowska i Anna Pańkowska.

Realizację przedsięwzięcia rozpoczęło wspólne czytanie wybranego przez uczniów, w wyniku ogólnoszkolnego głosowania, jednego z utworu Sienkiewicza. Była to powieść „W pustyni i w puszczy”.

czytaj więcej

Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „EDI”

strona głównaW naszym gimnazjum do konkursu „EDI” przystąpiło: 1 uczeń z klasy pierwszej, 4 uczniów z klas drugich oraz 12 uczniów z klas trzecich. Łącznie test pisało 17 naszych gimnazjalistów. W teście konkursowym do każdego pytania przypisano jedną możliwość odpowiedzi od A do D. Konkurs odbył się w kwietniu 2016 r.

czytaj więcej

Zajęcia z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Łomży

W dniach 3 i 8 czerwca 2016 roku młodzież z klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Łomży.

Tematyka spotkania dotyczyła czynników wyboru zawodu oraz zawodów przyszłości. Gimnazjaliści obejrzeli film „Zawód przyszłości – gdzie szukać, jak zdobyć”, z którego dowiedzieli się, że niezależnie od sposobu rozumienia pojęcia „zawód przyszłości” niezbędna jest świadomość czynników wpływających na rynek pracy.

czytaj więcej

Wycieczka Kraków – Zakopane

Wycieczka do Krakowa i Zakopanego odbyła się w dniach 01– 03.06.2016 r. Klasy  I, II i III zebrały się pod strażą pożarną, skąd ok. 2200 wyruszyliśmy autobusem PKS w kierunku Krakowa. Podróż trwała około dziesięciu godzin. W pierwszych godzinach jazdy wszyscy byli pełni energii, rozmawiali i słuchali muzyki, lecz po północy połowa autobusu spała. Po drodze zatrzymywaliśmy się na stacjach benzynowych, żeby załatwić potrzeby. O godzinie 800 dojechaliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy główny plac, zamek i Dzwon Zygmuntowski.
czytaj więcej

„Kilometry Dobra” – finał akcji

Akcję „Kilometry Dobra" Caritas Diecezji Łomżyńskiej podsumowano podczas sobotniego (4.06. 2016r.) festynu z okazji Dnia Dziecka.

Łącznie zebrano 50718,30 zł, czyli 1152,69 metrów Dobra!

Łomżyńskie "Kilometry Dobra" na remont stołówki i jadalni w ośrodku Caritas w Ptakach k. Nowogrodu.

czytaj więcej

X Sejmik Samorządów Uczniowskich

Dnia 3 czerwca 2016 r. po raz dziesiąty młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w Sejmiku Samorządów Uczniowskich. Uroczystość odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Tematem przewodnim jubileuszowego X Sejmiku Samorządów Uczniowskich była „Rola samorządności szkolnej”. Całe przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Podlaski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Łomża.

czytaj więcej

Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym - etap wojewódzki

W dniu 2 czerwca 2016 r. w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o parku oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród gimnazjalistów. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską przyrodą. Mają również okazję zmierzyć się z wieloma nowymi pytaniami, a tym samym nabyć nowe umiejętności.

czytaj więcej

Dzień Dziecka - Festiwal Projektów Edukacyjnych 2016

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka - święto zostało połączone z Festiwalem Projektów Edukacyjnych. Impreza odbyła się na terenie Fortu II (przy drodze z Łomży do Jedwabnego). Uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli pieszo odcinek ze szkoły do miejsca docelowego.

Pierwszym punktem spotkania był Festiwal Projektów Edukacyjnych pod kierunkiem p. Magdaleny Sokołowskiej. Nauczyciele wraz z wybranymi uczniami przedstawili cele i przebieg projektów edukacyjnych realizowanych przez klasy drugie w roku szkolnym 2015/1016.

czytaj więcej

„Mój zawód – moja przyszłość” – projekt edukacyjny z doradztwa zawodowego

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie klas II uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość”. Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniów, poprzez twórczość i zaangażowanie, na znaczenie trafnego wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej, autorefleksja w podejmowaniu właściwej, przemyślanej decyzji zawodowej, z uwzględnieniem własnych, indywidualnych predyspozycji i preferencji, przybliżenie zagadnień lokalnego rynku pracy, wskazanie na znaczenie wsparcia w procesie doradczym środowiska rodzinnego oraz profesjonalistów oraz pobudzenie aktywności i kreatywności.

czytaj więcej

Święci Patronowie” - projekt edukacyjny

W roku szkolny 2015/2016  zrealizowano projekt edukacyjny Święci Patronowie”, w którym wzięło udział 21 uczniów.

Celem projektu było zapoznanie uczniów  z życiorysami Świętych Patronów Polski oraz Świętych wybieranych do sakramentu Bierzmowania.

czytaj więcej

„Trzymaj formę” – projekt edukacyjny dla uczniów klas II

W miesiącu maju 2016 r. uczniowie klas II uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Celem projektu było:

- zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie

- pogłębianie wiedzy w zakresie znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.

- dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.

-  kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.

czytaj więcej

Z wizytą w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy

W dniach 30 – 31 maja 2016 roku uczniowie klas II A i II B w ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość” uczestniczyli w wycieczce do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

Uczniowie jeszcze w szkole zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie hali produkcyjnej. Po niezbyt długiej wycieczce pieszej dotarliśmy do mleczarni. Pierwszą atrakcją naszej wycieczki było założenie ubrań ochronnych.

czytaj więcej

I Szkolny Turniej Szachowy

We wtorek 31 maja 2016 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbył się I Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 23 gimnazjalistów z różnych klas, którzy zagrali 7 rund systemem szwajcarskim. Celem turnieju było propagowanie gry w szachy, która sprzyja rozwojowi kreatywności oraz logicznego i twórczego myślenia.

czytaj więcej

Gimnazjaliści z SKC w Piątnicy w „Wakacyjnej Zbiórce Żywności Caritas – Tak, pomagam”

W piątek i sobotę (20 -21 maja 2016 r.) uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy po raz kolejny wzięli udział w Wakacyjnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wolontariusze z różnych klas byli podzieleni na grupy i pod okiem opiekunów zachęcali klientów marketu Stokrotka przy ul. Piłsudskiego w Łomży do dzielenia się zakupami. Każdy zespół zebrał pełne kosze długoterminowych artykułów spożywczych. Zebrana żywność przeznaczona zostanie na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z parafii, które włączyły się w akcję.

czytaj więcej

Szkolny Maraton Zumby w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy

clip_image002W dniu 20.05.2016 r. w piątek w hali sportowej w Piątnicy odbył się po raz drugi Maraton Zumby. Dochód z akcji przeznaczony został na Kilometry Dobra Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zumbę poprowadziła charytatywnie p. Danuta Lasota.

To już czwarta akcja charytatywna w ramach akcji Kilometry Dobra, w którą zaangażowali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum w Piątnicy.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Dni Gimnazjalistów w Nowych Piekutach

Już po raz drugi młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w XIII Dniach Gimnazjalistów, które odbyły się w dniach 19-20 maja 2016 r. Hasłem spotkania było „Od nas zależy przyszłość”.

Dzień pierwszy rozpoczął się mszą świętą w Hodyszewie. Następnie 18 grup z różnych szkół wyruszyło na szlaki, wykonując przy tym przydzielone wcześniej zadania. Musieli przeprowadzić rozmowy z 30 osobami na temat „Jakie jest najważniejsze, pani pana zdaniem, najważniejsze wydarzenie w historii Polski?” Pytani najczęściej odpowiadali, że tym wydarzeniem był chrzest Polski.

czytaj więcej

Strażakiem być … – wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

W dniu 18 maja 2016 roku uczniowie klas II naszej szkoły, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego i realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość”, odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Podczas wycieczki młodzież zapoznała się z modelem kształcenia zawodowego oraz pracą w jednostce. Strażacy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli nastolatkom tajniki swojej pracy zawodowej oraz przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru oraz w trakcie innych zdarzeń. Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć pozorowany alarm.

czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

We wtorek 17 maja 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wycieczki była p. Marta Ogonowska – Stolarczyk, a opiekunami wychowawcy klas trzecich p. Justyna Szewczyk i p. Aneta Nowacka.

Program wycieczki był bardzo interesujący. Uczniowie mieli okazje rozszerzyć swoje wiadomości dotyczące ewolucji organizmów podczas zwiedzania Muzeum Ewolucji z przewodnikiem oraz poznać ciekawostki dotyczące pochodzenia człowieka podczas wykładu z antropogenezy. Wykład prowadził 100% pan naukowiec, więc momentami mieliśmy kłopot z opadającymi powiekami, ale dzielnie dotrwaliśmy do końca.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica

Dnia 14 maja 2016 roku Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica zorganizowało rajd rowerowy. Mnóstwo osób zebrało się o godzinie 14.00 na placu zabaw. Kiedy wszyscy byli już gotowi, wsiedliśmy na swoje rowery i ruszyliśmy w drogę. Trasa nie była zbyt łatwa, ale wszyscy pokonaliśmy ją z uśmiechem na twarzy. Droga przez las i ścieżki polne okazała się męcząca dla wielu z nas, jednak mieliśmy przy tym dużo zabawy. Dla każdego, kto pokonał nasz rajd czekała słodka niespodzianka. Kiedy wszyscy wrócili na miejsce zbiórki,  okazało się, że czekało tam na nas już rozpalone ognisko i pyszne przekąski. Po kiełbaskach i ziemniakach upieczonych przy ogniu nikt z nas nie wrócił do domu głodny. Był to dla wszystkich bardzo aktywnie spędzony dzień, przy którym mieliśmy sporo zabawy.

czytaj więcej

Coca-Cola Cup 2016

13 maja 2016 r., na boisku Gimnazjum nr 16 w Białymstoku, odbył się III etap eliminacji turnieju piłkarskiego dziewcząt Coca-Cola Cup 2016. Zawody te były jednocześnie ostatnim, finałowym etapem w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Uczennice naszego gimnazjum po bezapelacyjnym zwycięstwie w I, a następnie II etapie rozgrywek trafiły do grupy wraz ze szkołami: PG 16 Białystok, G. Jaświły i G. Zabłudów. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zremisowały z PG 16 Białystok 0:0, pokonały G. Jaświły 4:2 oraz 1:0 Zabłudów, awansując z pierwszego miejsca do zawodów makroregionalnych, które odbędą się w Warszawie w czerwcu.

czytaj więcej

ALBUS 2016

12 maja 2016 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego ALBUS, w którym nasza szkoła brała po raz pierwszy udział. Zadania konkursowe są testami jednokrotnego wyboru. Konkurs nie jest przeznaczony tylko dla najlepszych gimnazjalistów, każdy ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności. W konkursie udział wzięło 3 uczniów (1 osoba z klasy II i 2 osoby z klasy III).

czytaj więcej

Lekcja inna niż wszystkie

W środę 11 i 13 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyła się lekcja inna niż wszystkie. Pomysłodawczynią zajęć była pani Bogumiła Kajko - nauczyciel języka niemieckiego. W zajęciach wzięły udział klasy I C i I D. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali różnorodne sałatki. Podczas lekcji uczestnicy poznali słownictwo związane z kuchnią i z wykonywanymi w niej czynnościami. Uczniom bardzo spodobał się taki rodzaj lekcji. W przyszłym roku szkolnym oczekują również na takie zajęcia.

czytaj więcej

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

"Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Do konkursu przystąpiło: 6 uczniów z klas pierwszych, 4 uczniów z klas drugich oraz 8 uczniów z klas trzecich. Łącznie test pisało 18 naszych gimnazjalistów. Dwoje uczniów z klasy trzeciej otrzymało wyróżnienie, są to:

Katarzyna Ochramowicz z klasy III D – opiekun p. Monika Sikorka

Tomasz Gardocki z klasy III C – opiekun p. Monika Sikorska

czytaj więcej

Wytańcz razem z nami KILOMETRY DOBRA - maraton Zumby

W dniu 07.05.2016 r. w sobotę w hali sportowej w Piątnicy odbył się Maraton Zumby. Dochód z akcji przeznaczony został na Kilometry Dobra Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zumbę poprowadziła charytatywnie p. Danuta Lasota.

To już trzecia akcja charytatywna w ramach akcji Kilometry Dobra, w którą zaangażowali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum w Piątnicy.

Poprzez wspaniałą zabawę wszyscy uczestnicy Maratonu Zumby włączyli się w bicie rekordu Guinnessa w czynieniu dobra. Mamy już na swoim koncie 12,3 METRÓW DOBRA.

czytaj więcej

Podsumowanie współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Piątnica

06.05.2016 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie współpracy Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Piątnica.

W spotkaniu udział wzięła młodzież klasy II B z wychowawczynią p. Barbarą Zaniewską, młodzież realizująca projekt edukacyjny „Asystent bibliotekarza”, Dyrekcja szkoły oraz Goście honorowi – przedstawicielki Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica:  p. Hanna Nicińska i p. Małgorzata Tomczyk.

czytaj więcej

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 5 maja 2016 r. odbyła się akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali wiersze i pieśni podkreślające podniosły charakter apelu. W takcie uroczystości zwrócono uwagę na fakt, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne przy akompaniamencie nauczyciela muzyki pana Piotra Komorowskiego.

czytaj więcej

Szlakiem szlacheckich dworków i bocianich gniazd...

Taką wycieczkę odbyli uczniowie klas I D i I C pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Ewy Kondrat i Barbary Zabielskiej oraz pań: Danuty Bieńczyk i Anny Tarnackiej 03 maja 2016 r.

W myśl znanego powiedzenia - cudze chwalicie, swego nie znacie – trasa wyprawy wiodła przez nasz region właśnie po to, aby zachwycać się jego pięknem i niezwykłością krajobrazu.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – Akcja sprzątania brzegów Narwi

Uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, pomimo zakończenia udziału w konkursie ph. „Nawzajem”, kontynuują współpracę ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Piątnica.

29.04.2016 roku Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica zorganizowało akcję, która miała na celu sprzątanie doliny Narwi.

czytaj więcej

Promocja Publicznego Gimnazjum w Piątnicy w szkołach podstawowych w Łomży

W dniach 12,13,15 i 27 kwietnia 2016 roku młodzież Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wyruszyła do szkół podstawowych w Łomży w celu promocji naszego gimnazjum.

Pierwszą szkołą, w której promowaliśmy gimnazjum, była Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży. Mimo wielu obaw nasza prezentacja spotkała się z dużym entuzjazmem szóstoklasistów.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym - etap szkolny

W dniu 27.04.2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się etap szkolny XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o parku oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród gimnazjalistów. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską przyrodą.

czytaj więcej

Inscenizacja „Dziadów” cz. II A. Mickiewicza

W dniu 27.04.2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbyła się inscenizacja „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza wystawiona przez uczniów klasy I C. Przedsięwzięcie było realizacją projektu, którego celem jest nabycie umiejętności pracy w zespole, samodzielnego poszukiwania i tworzenia. Przedstawienie miało również zachęcić młodzież do poznawania polskiej literatury klasycznej i w ogóle czytania w pełnym tego słowa znaczeniu. Pomysłodawczynią inicjatywy była nauczycielka języka polskiego - Mariola Dąbrowska.

czytaj więcej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Celem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

25 kwietnia 2016 r. odbył się powiatowy etap Turnieju BRD w SP nr 9 w Łomży. Gimnazjum w Pątnicy reprezentowała drużyna w składzie Damian Rydel kl. IIC, Karol Komorowski kl. IIC oraz Dawid Włodkowski kl. IIA.

Uczestnicy rozwiązywali testy teoretyczne oraz wykonywali zadania praktyczne.

czytaj więcej

Egzamin gimnazjalny 2016

W dniach 18 – 20 kwietnia 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum przystąpili do zewnętrznego końcowego egzaminu gimnazjalnego.

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. Egzamin ma formę pisemną, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum.

czytaj więcej

Kwesta „Kilometry Dobra”

W dniu 17.04.2016 r. w niedzielę w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego odbyła się kwesta „KILOMETRY DOBRA”, która została przeprowadzona przez uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas PG w Piątnicy. Wolontariusze przed kościołem zbierali do puszek datki składane przez wiernych z naszej parafii na wszystkich Mszach świętych. Zebrane środki w kwocie 431 zł wpłacono na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

czytaj więcej

Wspólnie stwórzmy listę zakupów książek.

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice! Biblioteka Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy przygotowuje listę książek, które zostaną zakupione w ramach otrzymanego dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj więcej

Międzyszkolny Quiz Zawodoznawczy

W dniu 14 kwietnia 2016 roku młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wzięła udział w III Międzyszkolnym Quizie Zawodoznawczym zorganizowanym przez doradców zawodowych Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży. Celem konkursu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodoznawczej w przededniu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

czytaj więcej

„Dziady cz. II” w interpretacji uczniów kl. I D

Ich inscenizacja odbyła się 13 kwietnia 2016 r. i stanowiła realizację zaplanowanego na początku roku projektu edukacyjnego. Praktyczne działania uczniów poprzedzone zostały rzetelną wiedzą na temat: budowy dramatu jako rodzaju literackiego, znaków teatru jako środków wyrazu na scenie i gry aktorskiej. Po dokładnym omówieniu lektury przyszedł czas na podział zadań i przygotowania do przedstawienia, które trwały ponad miesiąc.

czytaj więcej

Z wizytą w Marianowie

Dnia 13.04.2016 r. uczniowie klas III odbyli wizytę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, gdzie trwały Dni Otwarte. W programie znalazło się: zwiedzanie sal lekcyjnych, warsztaty i zwiedzanie internatu. Nasza młodzież zachwycona była występem Szkolnego Koła Teatralnego, które przedstawiło sztukę „Sposób na Alcybiadesa”. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz nowoczesnego sprzętu rolniczego przygotowane przez firmę DANEX z Rogienic Wielkich.

czytaj więcej

Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Gimnazjalnych w roku szkolnym 2015/16

„Wiedza otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka”. Te słowa św. Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim podczas uroczystej gali, która odbyła się 13.04.2016r. w Katolickim Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży.

W tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów nasze gimnazjum reprezentowało czworo uczniów, którzy weszli do grona najwybitniejszych.

czytaj więcej

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Frohe Ostern – Osterkarten”

W dniu 12.04.2016 r. komisja w składzie: Adrianna Sierzputowska, Diana Wojciechewicz, Marzena Połomska, Justyna Szewczyk rozstrzygnęła konkurs kart świątecznych w języku niemieckim nadesłanych na MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkarten (Kartki Wielkanocne). Wśród eksponowanych prac znalazły się kartki uczniów z trzech gimnazjów z powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego.

czytaj więcej

Uroczystości rocznicowe 10 kwietnia 2016

10 kwietnia 2016 odbyły się uroczyste obchody 6. rocznicy tragedii smoleńskiej oraz 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na terenie Rosji. W obchodach tych wzięło udział ok. 200 osób z Polski.

Delegacja Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy z pocztem sztandarowym w składzie: dyrektor szkoły p. Artur Wierzbowski; młodzież: Julita Borawska, Wiktoria Kosmowska, Dawid Włodkowski oraz Wójt Gminy Piątnica p. Krzysztof Kozicki została zaproszona do udziału w uroczystościach już po raz drugi.

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży w Ostrołęce

W dniach 2-3.04.2016r. (sobota – niedziela) w Ostrołęce trwały 31. Światowe Dni Młodzieży w diecezji. Wyjątkowo w tym roku, z racji obchodów Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, spotkanie młodych zostało przeniesione z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Miłosierdzia. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W sobotę zgromadzonych uczestników w hali im. „Arkadiusza Gołasia” w Ostrołęce przywitali ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski z rodziną.

czytaj więcej

XI rocznica śmierci Jana Pawła II - 2 kwietnia 2016 r.

Dnia 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 odszedł do Domu Ojca „WIELKI CZŁOWIEK NASZYCH CZASÓW – OJCIEC ŚWIĘTY – JAN PAWEŁ II”. W naszej szkole również upamiętniono postać Św. Jana Pawła II. Z tej okazji 05.04.2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowany przez katechetów: Annę Najdę i ks. Tomasza Czarnowskiego.

czytaj więcej

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

W marcu 2016 r. po raz kolejny przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W bieżącym roku szkolnym głównym celem kampanii było:

- wspieranie rozwoju młodzieży poprzez eliminowanie cech charakteru wynikających z nadmiaru opieki lub braku opieki,

- kształtowanie postaw sprzyjających rozwojowi indywidualnemu i społecznemu, takich jak: uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawcza, kreatywność, kultura osobista, gotowość do uczestnictwa w kulturze i pracy zespołowej.

czytaj więcej

Wyniki rekrutacji do klasy sportowej o profilu piłka nożna w roku szkolnym 2016/2017

Lista kandydatów, którzy zostali przyjęci do klasy  pierwszej sportowej - dziewczęta

 

Lista kandydatów, którzy zostali przyjęci do klasy  pierwszej sportowej - chłopcy

 

czytaj więcej

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW Frohe Ostern – Osterkarten” - wyniki

 

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkarten (Kartki Wielkanocne)” (kwiecień 2016)

 

czytaj więcej

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 

LAUREACI I FINALIŚCI woj. konkursów przedmiotowych 2015/2016

 

czytaj więcej

Uwalniamy książki - Bookcrossing

Biblioteka szkolna Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy w dniu 05.04.2016 r. włącza się do znanej na całym świecie akcji popularyzującej czytanie – Bookcrossing – wędrująca książka (idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej).

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny AlfaBeta

W tym roku Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki AlfaBeta oraz Wydział Matematyczno – Przyrodniczy Szkoła Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zorganizowało I Ogólnopolski Konkurs Matematyczny AlfaBeta dla uczniów klas III gimnazjum.

czytaj więcej

Akcja charytatywna w PG Piątnica „Jałmużna Wielkopostna” – Skarbonka Miłosierdzia 2016

Miłosierdzie to aktywna forma współczucia, wyrażająca się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Samo współczucie, które nie przekłada się na działanie, miłosierdziem jeszcze nie jest. Termin ten wywodzi się z Biblii.

Jałmużna jest wpisana w nasze życie chrześcijańskie  i w Wielkim Poście nabiera szczególnego wymiaru. W tym czasie dokonujemy różnych wyrzeczeń, postanowień. Często rezygnujemy, np. ze słodyczy i te pieniądze przeznaczamy na pomoc drugiemu człowiekowi. Jałmużna to dzielenie się  z drugim, a ten, kto się w nią włącza, pomaga niejako Jezusowi Chrystusowi.

czytaj więcej

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Znam Ziemię Łomżyńską”

W piątek 1 kwietnia 2016 r. uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy – Anna Dąbrowska, Edyta Golińska i Aleksandra Rogińska z kl. III C wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Znam Ziemię Łomżyńską”. W wyborze repertuaru związanego z regionalną twórczością oraz w przygotowaniach do występu pomagała im nauczycielka języka polskiego – Anna Pańkowska.

czytaj więcej

Dzień Otwarty Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

W dniu 30 marca 2016 r. w godzinach 1700 – 1900 odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Na przybyłych w nasze progi szóstoklasistów czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez uczniów.

Już przy wejściu do szkoły gości witali uczniowie wraz z nauczycielami, którzy rozdawali ulotki i publikacje o Patronie gimnazjum.

czytaj więcej

Dzień otwarty biblioteki 2016

30.03.2016 r., późnym popołudniem, Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy powitało przyszłych uczniów – obecnie uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz ich rodziców.

Biblioteka szkolna w tym dniu przygotowała, tak jak wszystkie pracownie szkolne, sporo atrakcji dla odwiedzających.

czytaj więcej

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW Frohe Ostern – Osterkarten”

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić uczniów gimnazjów z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego i miasta Łomży do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA GIMNAZJALISTÓW „Frohe Ostern – Osterkarten (Kartki Wielkanocne)”.

Termin nadsyłania prac upływa w dniu 05 kwietnia 2016. Etap międzyszkolny (posiedzenie Jury) konkursu odbędzie się do 7-8.04.2016r w Publicznym Gimnazjum im. „Ofiar Katynia” w Piątnicy.

Do pobrania: regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa PDF oraz DOC i karta uczestnika PDF oraz DOC.

czytaj więcej

Apel Wielkanocny „Przez krzyż do chwały"

Dnia 23.03.2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel wielkanocny. Młodzież klas II i III gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Najdy, p. Ilony Anny Zabielskiej, p. Piotra Komorowskiego i ks. Tomasza Czarnowskiego przedstawiła montaż słowno – muzyczny pt.: „Przez Krzyż do Chwały”. „Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż…” – to myśl przewodnia wystawionego misterium, które koncentrowało się wokół wydarzeń Wielkiego Czwartku, Piątku – męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

czytaj więcej

X Konkurs Recytatorski „Strofy znad Narwi”

We wtorek 22 marca 2016 r. uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy – Edyta Golińska i Anna Dąbrowska z kl. III C pod opieką p. Anny Pańkowskiej wzięły udział w X Konkursie Recytatorskim „Strofy znad Narwi”. Organizatorem koncertu finałowego były Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. To właśnie w auli I LO gimnazjaliści i licealiści z różnych szkół z Łomży i regionu prezentowali swoje recytatorskie zdolności.

czytaj więcej

QUIZ zawodoznawczy – etap szkolny

W dniu 21 marca 2016 roku w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap QUIZU ZAWODOZNAWCZEGO. Celem konkursu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodoznawczej, zapoznanie młodzieży z możliwościami dalszego kształcenia, uświadomienie konieczności planowania własnej przyszłości oraz sprawdzenie stopnia znajomości zawodów funkcjonujących obecnie oraz w przeszłości na rynku pracy.

czytaj więcej

Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku w Łomży – stoisko KILOMETRY DOBRA

W dniu 19.03.2016 r. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków O/Terenowy Łomża wzięli udział w Kiermaszu Wielkanocnym miasta Łomża w ramach Kilometrów Dobra.

Wolontariusze SKC PG w Piątnicy przygotowali ciasta własnego wypieku  z przepisami, które sprzedawane były za złotówkę. Dochód z akcji przeznaczony został na akcję charytatywną „KILOMETRY DOBRA”.

czytaj więcej

Warsztaty ekologiczne

Z okazji Światowego Dnia Wody w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży dniach 17-18 marca 2016 r. odbyły się XI warsztaty ekologiczne pod hasłem „Woda - praca”.

Młodzież klasy I B pod opieką nauczycieli: p. Anny Tarnackiej i p. Danuty Bieńczyk wzięła udział w warsztatach ekologicznych w dniu 18.03.2016 r. Na miejsce dojechaliśmy gimbusem szkolnym.

czytaj więcej

Wielkanocne warsztaty artystyczne

W piątek 18 marca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z klas II A i III D, którzy pod kierunkiem p. Anny Pańkowskiej i p. Anny Najdy poznawali tajniki zdobienia styropianowych jajek techniką decupage. Polega ona na wycinaniu kolorowych elementów z papierowych serwetek, naklejaniu ich na jajka i lakierowaniu. Kontynuacja zajęć nastąpiła w poniedziałek 21 marca, kiedy to z okazji pierwszego dnia wiosny lekcje w naszej szkole miały warsztatowy charakter.

czytaj więcej

Kangur Matematyczny 2016

Dnia 17 marca 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów, którzy pisali konkurs w dwóch kategoriach Kadet dla klas I i II gimnazjum (10 uczniów) oraz Junior dla klas III gimnazjum i I liceum. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs z Fizyki

14 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznym w ZSO nr 2 w Białymstoku odbył się etap wojewódzki konkursu, w którym Tomek Gardocki znalazł się w grupie 19 finalistów.

czytaj więcej

Gimnazjaliści w Centrum Nauki Kopernik

09 marca 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział głównie uczniowie klasy II D, II B oraz pojedynczy przedstawiciele klas I B i I D.

Wczesnym rankiem grupa uczniów pod opieką  p. B. Kajko, p. E. Sobczyńskiej oraz p. B. Zaniewskiej wyruszyła do stolicy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie podziwiali wystawę stałą oraz nową wystawę, która dała im możliwość dokonywania różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków.

czytaj więcej

X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”

W sobotę 5 marca 2016 r. uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy z kl. III c – Edyta Golińska i Natalia Farfułowska pod opieką polonistki Anny Pańkowskiej wzięły udział w etapie rejonowym X Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.

W Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży 25 uczestników – gimnazjalistów i licealistów z powiatu łomżyńskiego – zaprezentowało swoje umiejętności krasomówcze i wokalne w dwóch kategoriach: monolog, wiersz oraz piosenka.

czytaj więcej

Moje plany na przyszłość – zajęcia z doradztwa zawodowego

W dniu 9 marca 2016 roku uczniowie klas III A, III B i III E  uczestniczyli w zajęciach „Zawody z przyszłością i bez przyszłości. Trendy na rynku pracy. Co dalej gimnazjalisto? Oferta edukacyjna w regionie” prowadzonych przez p. Elżbietę Kłosek – pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Celem zajęć było ukazanie kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu  decyzji zawodowej oraz trendów na rynku pracy. Ponadto prowadząca zaprezentowała oferty szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs z Biologii

8 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu z Biologii. Szymon Rybicki kl. II B uzyskał tytuł finalisty.

czytaj więcej

Co dalej gimnazjalisto? – zajęcia z doradztwa zawodowego

W dniach 7 – 8 marca 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Łomży p. Elżbietę Kłosek. Temat zajęć „Czym kierować się przy wyborze szkoły? Świadomy wybór zgodny z zainteresowaniami i możliwościami ucznia. Młodzieżowy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych – MŁOKOZZ”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów własnych zainteresowań zawodowych.

czytaj więcej

Prezentacja szkoły ponadgimnazjalnej

Dnia 7 marca 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w prezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Podczas spotkania zaprezentowano IX Liceum Ogólnokształcące i profile planowanych klas: piłka nożna chłopców i piłka nożna dziewcząt oraz Technikum Zawodowe Nr 1, które kształcić będzie w zawodzie technik organizacji reklamy.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs z Matematyki

4 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Nasi gimnazjaliści poradzili sobie wspaniale, uzyskując tytuł laureata.

Nasi laureaci: Katarzyna Ochramowicz, Babiński Michał, Tomasz Gardocki, Damian Pawłowski – zasługują na ogromne brawa. W obecnym roku szkolnym 2015/2016 są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z matematyki.

czytaj więcej

Gimnazjaliści z Piątnicy w Wielkanocnej Zbiórce Żywności Caritas

W piątek i sobotę (4-5 marca 2016 r.) uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy po raz kolejny wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W akcję, koordynowaną przez p. Annę Najdę, chętnie zaangażowały się osoby działające w Szkolnym Kole Caritas, jak również ci, dla których nie jest obca idea niesienia pomocy potrzebującym.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

3 marca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 13 im. Królowej Jadwigi w Białymstoku odbył się etap wojewódzki. Kasia i na tym poziomie poradziła sobie doskonale, zdobywając tytuł Laureata z języka angielskiego. Należy podkreślić, iż Katarzyna w tym roku szkolnym zwolniona jest z egzaminu gimnazjalnego z części językowej oraz matematycznej.

czytaj więcej

Pierwsza pomoc - szkolenie pracowników szkoły

W dniu 2 marca 2016 roku nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu poświęconym zagadnieniom udzielania pierwszej pomocy. Po zaliczeniu egzaminu końcowego wszyscy posiedli wiedzę niezbędną do właściwego niesienia pomocy ofiarom wypadków i katastrof. Zajęcia prowadzone były przez ratowników medycznych z Grupy Ratowniczo – Medycznej MEDICUS.

czytaj więcej

Edukacja teatralna „Skąpiec” Moliera

2 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Skąpiec” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Ta sztuka napisana przez Moliera jest również znaną lekturą szkolną. Reżyserem przedstawienia był Marek Lis-Orłowski.

czytaj więcej

Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dzień 01 marca został ustanowiony świętem państwowym Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, które ma upamiętnić żołnierzy podziemia antykomunistycznego poległych w latach 1944 – 1963.

28 lutego 2016 r. Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty zorganizowała projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w całej Polsce.

W ramach tego projektu odbył się również bieg na dystansie 1963 m. na terenie fortów w Piątnicy.

czytaj więcej

„Bieg wilczym tropem”

28 lutego 2016 roku w Piątnicy, ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbył się ,,Bieg wilczym tropem”. Wzięło w nim udział ponad 140 osób – w tym młodzież naszego gimnazjum. Dystans wynosił 1963 metry. Długość trasy nawiązuje do roku 1963, ponieważ wówczas zginął ostatni żołnierz  – Józef Janczak.

Inicjatorem tego wydarzenia był Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej wraz z Urzędem Gminy Piątnicy, Grupą Ratowniczą ,,Nadzieja’’ oraz innymi organizacjami patriotycznymi Ziemi Łomżyńskiej (ONR i Strzelnicy).

czytaj więcej

Walentynkowy Konkurs Czytelniczy 2016

Jak co roku, na początku lutego 2016 r., biblioteka szkolna zorganizowała Walentynkowy Konkurs Czytelniczy.

Cele konkursu to: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów; poznanie tradycji związanych z obchodami Walentynek; ukazywanie piękna poezji polskiej i obcej; rozwijanie samodzielności i dobrej orientacji w księgozbiorze biblioteki szkolnej.

czytaj więcej

Góra Grosza 2015

Pod koniec poprzedniego oraz na początku tego roku, w naszej szkole trwała ogólnopolska akcja „Góra Grosza”. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

czytaj więcej

Półfinał Grupy Zachodniej w koszykówkę dziewcząt

Dnia 20.02.2016 r. w hali sportowej w Wysokiem Mazowieckiem odbył się półfinał Grupy Zachodniej dziewcząt w koszykówkę. Na rozgrywki przybyły 4 drużyny: gospodarz UKS MAX Basket, Zambrów, Rosochate Kościelne oraz reprezentantki Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Dziewczęta naszego gimnazjum zajęły 2 miejsce, a dzięki temu awansowały do finału Grupy Zachodniej.

czytaj więcej

Podsumowanie pracy za I półrocze roku szkolnego 2015/2016

Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki i pracy na najbliższy rok witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zanim się obejrzeliśmy minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów gimnazjum w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016, które odbyło się dnia 15 lutego 2016 roku.

Na początku apelu pani dyrektor Czesława Bieńczyk podsumowała klasyfikację śródroczną poszczególnych klas: średnie wyniki oraz frekwencję.

czytaj więcej

Integracja, czyli jak z tą władzą jest

Dnia 15 lutego 2016 roku obchodziliśmy Dzień Samorządności połączony z Walentynkami. Samorząd Uczniowski przygotował się do tego dnia bardzo starannie.

Pierwszym punktem obchodów było symboliczne przekazanie władzy przez pana dyrektora Artura Wierzbowskiego przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego – Bartkowi Domalewskiemu. Pan Wierzbowski ostrzegł nowego „dyrektora” przed urokami pracy kierowniczej. Nasi dyrektorzy udali się do gabinetu, żeby nowy menager mógł objąć swoje miejsce pracy.

czytaj więcej

Ogólnopolskie Konkursy Matematyczne

Udział naszej młodzieży w konkursach matematycznych rozwinął ich samodzielność, twórcze myślenie, skłaniał do podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkursy pozwalały rozbudzać potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

   W naszym gimnazjum w I półroczu roku szkolnego 2015/2016 r. odbyły się dwa Ogólnopolskie Konkursy Matematyczne.

czytaj więcej

Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 9 lutego 2016 roku w godzinach 1200 – 1400 uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w I Miejskiej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.

Dotychczas jedyną możliwością zapoznania się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych było odwiedzanie ich stron internetowych, zbieranie ulotek, wizyty podczas dni otwartych organizowanych w szkołach oraz prezentacje szkól na terenie naszego gimnazjum. W tym roku po raz pierwszy uczniowie trzecich klas gimnazjów mieli okazję zobaczyć i porównać wszystkie oferty jednocześnie. Giełdę zorganizowało Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.

czytaj więcej

Podsumowanie klasyfikacji za I półrocze roku szkolnego 2015/2016

 

PODSUMOWANIE KLSYFIKACJI - zobacz tutaj

czytaj więcej

Gimnazjaliści z Piątnicy na IX Diecezjalnym Balu Charytatywnym SKC

W sobotę 30 stycznia 2016 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas działającego w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wraz z opiekunami wzięli udział w IX Diecezjalnym Balu Charytatywnym SKC, który odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Bal został zorganizowany z okazji XXIV Światowego Dnia Chorego, zaś jego celem była zbiórka artykułów papierniczych dla dzieci przebywających w placówkach leczniczych.

czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego - etap rejonowy

W dniu 22 stycznia 2016 r. o godz. 1000 w Publicznym Gimnazjum im. „Ofiar Katynia” w Piątnicy odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i obejmuje oraz poszerza treści podstawy programowej z języka niemieckiego objętego ramowym planem nauczania gimnazjum.

Jak co roku, nasza szkoła została wybrana na siedzibę Rejonowej Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W składzie komisji pracowało 7 nauczycieli języka niemieckiego z rejonu 4 i 5 (powiaty: łomżyński, kolneński, wysokomazowiecki i zambrowski), a pracami tejże komisji przewodniczyła p. Diana Wojciechewicz (nauczyciel języka niemieckiego w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy)

czytaj więcej

Twórczy umysł 2016

Po raz kolejny 21.01.2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia warsztatowe rozwijające kreatywność uczniów. W zajęciach uczestniczyło szesnastu uczniów klas pierwszych i drugich, którzy zostali wskazani przez wychowawców jako jedni z najzdolniejszych.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”- etap parkowy

W dniu 19 stycznia 2016 r. odbył się trzeci etap – parkowy XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Przeprowadzony został w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. W etapie parkowym rywalizowały ze sobą dwie 4 osobowe drużyny: z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia z Piątnicy, przygotowywana pod opieką pani Agaty Sasak oraz Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich z Łomży, którą opiekował się pan Michał Leszak.

czytaj więcej

Badanie testem Raven

Jak co roku, przeprowadzone zostały w dniu 15.01.2016 r. badania psychologiczne testem „Raven Standard” we wszystkich klasach pierwszych. W tym roku szkolnym ów test został przeprowadzony przez psychologa z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 w Łomży p. dyrektor Joannę Dardzińską- Mądry.

czytaj więcej

Próbny egzamin gimnazjalny 2016

W dniach 12-13-14 stycznia 2016 roku uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy uczestniczyli w próbnym egzaminie gimnazjalnym z GWO. Zapewnia on uczniom miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności na kilka miesięcy przed kwietniowym, właściwym testem. Pozwala również oswoić się z formułą egzaminu.

czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z FIZYKI OLIMPUS - sesja jesienna

5 listopada 2015 r. odbyła się ogólnopolska olimpiada OLIMPUS z fizyki. W konkursie udział wzięło 4 uczniów klas II: Arkadiusz Wiski i Dawid Włodkowski (II A), Szymon Górski i Hubert Ostaszewski (II B) oraz 4 uczniów klasy III C - Michał Babiński, Tomasz Gardocki, Mateusz Mazewski i Damian Pawłowski.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 30 grudnia 2015 r.

Dyplom laureata za zajęcie VIII miejsca uzyskali Michał Babiński i Tomasz Gardocki.

czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OLIMPUS - sesja jesienna

4 listopada 2015 r. odbyła się ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego Olimpus. W konkursie udział wzięło 2 uczniów z klasy III B: Jakub Wysmułek i Daniel Łuba.

Dyplom laureata otrzymał Jakub Wysmułek za zajęcie XIV miejsca. Uczeń zdobył 208 punktów na 240 możliwych do zdobycia na poziomie klasy trzeciej.

czytaj więcej

Spektakl „Bez miłości nie ma dobrego świata”

Dnia 22 grudnia 2015 roku w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uroczystość przygotowali uczniowie klas I – III pod kierunkiem p. Anny Najdy, p. Ilony Anny Zabielskiej, p. Piotra Komorowskiego i ks. Tomasza Czarnowskiego. Spektakl pt. „Bez miłości nie ma dobrego świata” oraz śpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania.

czytaj więcej

Trzecie miejsce piłkarzy ręcznych

Piłkarze ręczni PG Piątnica po wygraniu Mistrzostw Powiatu i półfinału Mistrzostw Grupy Zachodniej zakwalifikowali się do finału Grupy Zachodniej. Na rozegranym 19 grudnia 2015 r. w Jabłoni Kościelnej finale Grupy Zachodniej  reprezentacja naszego gimnazjum zajęła III miejsce.

czytaj więcej

„Bądź widoczny na drodze”

Dnia 18 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Bądź widoczny na drodze”. Podczas jej trwania, na szkolnym apelu zostały przybliżone naszym uczniom zasady: Jak prawidłowo zachowywać się na drodze, szczególnie po zmroku w okresie jesienno – zimowym?

Gościem spotkania był policjant - pan Grzegorz Kurkowski, który w kilku zdaniach przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące użytkowników dróg.

czytaj więcej

Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych

Dnia 18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży odbyło się podsumowanie II Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych pod patronatem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. W tym roku swoje prace zgłosili uczniowie z 14 szkół podstawowych i 14 gimnazjów z terenu ziemi łomżyńskiej. Łącznie wpłynęło 201 prac, z czego 94 stanowiły szopki zaś 107 stroiki.

czytaj więcej

Piłkarze ponownie w finale województwa

Reprezentacja futsalu naszego gimnazjum po wygraniu półfinału powiatu i zajęciu II miejsca w finale powiatu zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu półfinału województwa.

W półfinale Grupy Zachodniej PG Piątnica zajęło I miejsce, pokonując reprezentacje gimnazjów z Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Miastkowa.

W rozegranym 18 grudnia finale Grupy Zachodniej nasi uczniowie zajęli II miejsce, które dało awans do finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego w futsalu. Zespół PG Piątnica pokonał  gimnazjalistów z Grajewa i Zambrowa, ulegając jedynie piłkarzom z PG 8 Łomża.

czytaj więcej

Świąteczna zbiórka żywności

W dniu 12.12.2015r. odbyła się akcja charytatywna „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Organizator akcji to Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Po raz kolejny w akcję zaangażowali się wolontariusze SKC przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Zbiórka żywności przeprowadzona była w sklepach „Stokrotka” na terenie miasta Łomża.

    Koordynatorem szkolnym akcji była p. A. Najda – opiekun SKC PG w Piątnicy.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 9. spotkanie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, pomimo zakończenia udziału w konkursie ph. „Nawzajem”, kontynuują współpracę ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Piątnica.

W dniu 12 grudnia 2015 roku (sobota) uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w wigilii zorganizowanej przez  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica.

czytaj więcej

Maraton pisania listów - 11.12.2015

Nasi uczniowie po raz kolejny przyłączyli się do akcji „Maraton pisania listów 2015”. Celem akcji jest pisanie listów w obronie osób niesłusznie odsiadujących  wyroki w więzieniach na całym świecie.

Organizatorem akcji, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, jest Zespół Szkól Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 8. spotkanie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy kontynuują poznawanie pracy i działań Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica.

Tym razem, w dniu 06.12.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy, uczestniczyłyśmy w zorganizowanym przez Stowarzyszenie wieczorze poetyckim. Gościem honorowym spotkania był p. Zenon Faszyński, który zaprezentował zebranym swoje wiersze, opowiedział o swoim życiu.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 7. spotkanie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, pomimo zakończenia udziału w konkursie ph. „Nawzajem”, kontynuują poznawanie pracy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica.

Tym razem, w dniu 05.12.2015 r. uczestniczyłyśmy w warsztatach, podczas których wszyscy uczyliśmy się wykonywania ozdób choinkowych.

czytaj więcej

Mikołajkowa Akcja Charytatywna w Galerii „Veneda”

W dniu 5.12.2015 r. odbyła się Mikołajkowa Akcja Charytatywna zorganizowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do akcji przyłączyło się SKC przy Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. W galerii „VENEDA” rozprowadzano czekoladowe mikołaje, zbierano żywność i pieniądze, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla najuboższych z naszej diecezji.

czytaj więcej

Światowy Dzień Walki z AIDS - 1 grudnia 2015

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.

Szkolne Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się 1.12.2015r. W tym dniu młodzież nosiła czerwone wstążeczki i na znak solidarności była ubrana na czerwono. Z tej okazji przez cały dzień w radiowęźle szkolnym przedstawiane były informacje dotyczące profilaktyki i leczenia wirusa HIV.

czytaj więcej

Andrzejki 2015

Dnia 30.11.2015 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Wróżki i cyganki z klasy III E przepowiadały przyszłość. Największym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjne lanie wosku. Młodzież miała również okazję wywróżyć imiona swoich przyszłych małżonków i poznać swoje losy dzięki wróżeniu z ręki

czytaj więcej

„NAWZAJEM” konkurs w ramach ogólnopolskiej kampanii "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza przez kilka miesięcy poznawali pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica w związku z uczestnictwem w konkursie ph. „Nawzajem” w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Pracy Stowarzyszenia przyglądały się 4 uczennice pracujące w grupie „Piątnica -Razem”: Magdalena Cwalina – kl. III B, Martyna Wierzbowska - kl. III B (absolwentki), Zuzanna Tomczyk – kl. II B, Katarzyna Lachowska – kl. II B.

czytaj więcej

Bożonarodzeniowy Dar Serca 2015

.W dniu 29.11.2015 r. przeprowadzono kwestę „Bożonarodzeniowy Dar Serca” w parafiach dekanatu Piątnica pod patronatem Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do kwesty przystąpili kapłani, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Koordynatorami terenowymi są Szkolne Koła Caritas. Patronat honorowy nad kwestą pełnił J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski. Celem akcji jest wsparcie finansowe dla dzieci chorych mieszkających na terenie naszej Diecezji.
czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców

W dniu 22.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła I miejsce w powiecie oraz I miejsce w półfinale Mistrzostw Grupy Zachodniej.
        W dniu 28.11.2015 r. w Zespole Szkół  w Przytułach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce w powiecie.
czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy 2015r.

W dniu 21.11.2015 r. po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”.
        W sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich  w Łomży uczestniczyliśmy w finale konkursu zorganizowanego dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas w kategorii muzycznej „Św. Rita – Róża w Ogrodzie Jezusa”. Nasi wolontariusze, prezentując utwór własnego autorstwa, zajęli lll miejsce w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Opiekunem konkursu była p. Anna Najda.
czytaj więcej

Gminny Konkurs Profilaktyczny Przeciwdziałaniu Uzależnieniom od Narkotyków i Dopalaczy „Więcej Wiem – Mówię Nie”

W piątek 20 listopada 2015 roku w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap Gminnego Konkursu Profilaktycznego Przeciwdziałaniu Uzależnieniom od Narkotyków i Dopalaczy „Więcej Wiem – Mówię Nie”.

Celem konkursu było kształtowanie zdrowego trybu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju organizmu, utrwalenie wiedzy na temat dopalaczy i narkotyków oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka, uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia, wskazanie na szkodliwość dopalaczy i narkotyków oraz ukazanie zagrożeń jakie niosą ze sobą uzależnienia oraz integracja społeczna uczestników.

czytaj więcej

Spotkanie młodzieży klas I z p. Zdzisławem Sawickim

Z okazji święta Patrona szkoły w dniu 18.11.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyło się spotkanie młodzieży klas pierwszych z p. Zdzisławem Sawickim - członkiem ekipy ekshumacyjnej w Katyniu, Charkowie, Miednoje w latach 1991-1996, ekspertem w dziedzinie falerystyki i umundurowania, pułkownikiem Wojska Polskiego w stanie spoczynku.
czytaj więcej

Święto szkoły

W dniu 18 listopada 2015 r. Publiczne Gimnazjum w Piątnicy obchodziło Święto Szkoły – 14-tą rocznicę nadania imienia Ofiar Katynia. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12-tej w Gminnej Hali Sportowej. Wśród zaproszonych Gości byli przedstawiciele władz lokalnych, księża miejscowej parafii, dyrektorzy szkół Gminy Piątnica i szkół łomżyńskich, emerytowani nauczyciele oraz pułkownik w stanie spoczynku p. Zdzisław Sawicki – członek grupy ekshumacyjnej w Charkowie. Obecne były też córka i wnuczka por. Bolesława Kalinowskiego, zamordowanego w Charkowie.

czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs MEDITEST 2015

MEDITESTW dniu 18 listopada 2015  roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski konkurs MEDITEST dla wszystkich chętnych uczniów klas I  – III.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. MEDITEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej

Szkolny konkurs recytatorski „Poezji Katyńskiej" oraz konkurs literacki „Pamiętamy o Katyniu”

W związku ze zbliżającym się świętem Patrona Szkoły, w dniu 16 listopada 2015 r. już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Poezji Katyńskiej” oraz literacki „Pamiętamy o Katyniu”. Głównym celem konkursów było pogłębianie wiedzy na temat Patrona szkoły, popularyzowanie wiedzy o Katyniu, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych i budzenie szacunku wobec przeszłości i tradycji naszego narodu.

czytaj więcej

Powiatowe zawody w siatkówce dziewcząt

W dniu 15.11.2015 r. w hali sportowej w Piątnicy odbyły się powiatowe zawody w siatkówkę dziewcząt. Drużyna z naszego  gimnazjum po ciężkich zmaganiach zajęła I miejsce.
czytaj więcej

Powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 14.11.2015 r. odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Obie drużyny zajęły I miejsce w powiecie. Drużyna dziewcząt zajęła również III miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej.
czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w Szachach

W dniu 14.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Nasza drużyna chłopców i dziewcząt zajęła I miejsce w powiecie.
czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu narodowego przez społeczność gimnazjum zgromadzoną w hali sportowej.
czytaj więcej

Znaki Światowych Dni Młodzieży w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy 11-12 listopada 2016 r.

W dniach od 11 do 12 listopada 2016 r. przeżywaliśmy peregrynację Znaków ŚDM w naszej Parafii.

W dniu 11 listopada o godz. 16.45 Znaki Światowych Dni Młodzieży - Krzyż i Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”, które zostały podarowane ludziom młodym przez Papieża Św. Jana Pawła II, nawiedziły naszą parafię.

czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2015 roku w Piątnicy Poduchownej odbyła się uroczystość z okazji 97. rocznicy odzyskania przez  Polskę Niepodległości. Po mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny przez ks. kan. Szczepana Dobeckiego, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, mieszkańcy gminy zgromadzili się przed pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, OSP w Jeziorku i OSP w Piątnicy.
czytaj więcej

Edukacja teatralna „Mały Książę”

Dnia 9 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyło się przedstawienie pt. „Mały Książę”. Była to inscenizacja szkolnej lektury autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego.

„Mały Książę” jest książką pozornie przeznaczoną dla dzieci, ale w rzeczywistości dotyka problemów dotyczących wszystkich ludzi. Opowiada o przygodach chłopca, który odkrywa znaczenie miłości, odpowiedzialności oraz prawdziwej przyjaźni. Bohater spotyka ludzi z różnymi problemami i próbuje ich zrozumieć.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2015/2016 - etap szkolny

W dniu 9 listopada 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się etap szkolny konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o parkach krajobrazowych Polski oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród gimnazjalistów. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską, jakże piękną przyrodą.

czytaj więcej

„Zbrodnia Katyńska” – lekcje z pracownikiem IPN w Białymstoku

W związku ze zbliżającą się rocznicą nadania szkole imienia Ofiar Katynia, w dniu 05.11.2015 r., w bibliotece szkolnej Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyły się lekcje z historii najnowszej na temat Zbrodni Katyńskiej. Poprowadził je pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku pan Krzysztof Jodczyk.
czytaj więcej

Kotyliony na Święto Niepodległości

Wielkimi krokami zbliża się doroczne Narodowe Święto Niepodległości, a co za tym idzie, trwają intensywne przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Końca dobiegła właśnie szkolna akcja własnoręcznego wykonywania kotylionów. Ten biało-czerwony symbol dumy z barw narodowych oraz radosnych obchodów Święta Niepodległości otrzyma każdy, kto weźmie udział w uroczystym apelu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica - Kwesta na cmentarzu w Piątnicy

Publiczne Gimnazjum w Piątnicy bierze udział w konkursie organizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i dlatego poznajemy pracę wybranego stowarzyszenia lub organizacji pożytku publicznego.

Kolejny raz towarzyszyłyśmy Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Piątnica podczas realizacji zaplanowanego wcześniej przedsięwzięcia.

W dniach 1-2 listopada 2015, jak co roku, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica zorganizowało kwestę na cmentarzu parafialnym w Piątnicy.

czytaj więcej

Nadnarwiański Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Jak co roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy 29 października 2015 r. odbyła się kolejna - jubileuszowa XX edycja Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Tego dnia, mieliśmy okazję przekonać się że słowa Jeremiego Przybory „Piosenka jest dobra na wszystko” są prawdziwe, dlatego właśnie one były hasłem przewodnim Konkursu.

czytaj więcej

Bal Wszystkich Świętych

29 października 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się Bal Wszystkich Świętych. Jego organizatorami byli katecheci - p. Anna Najda, ks. T. Czarnowski oraz pedagog – p. Ilona Anna Zabielska. Zabawą kierował wodzirej ksiądz diakon Jakub Osiecki, który dbał o to, aby wszyscy doskonale się bawili, bowiem „każdy święty chodzi uśmiechnięty”. Pani dyrektor Czesława Bieńczyk, nawiązując do uroczystości Wszystkich Świętych dokonała uroczystej inauguracji wydarzenia. Bal rozpoczął się Polonezem.

czytaj więcej

„Książki naszych marzeń” - dyplom od Ministra Edukacji

czytaj więcej

Narodowe czytanie "Lalki" B. Prusa - podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP

czytaj więcej

Fontanna wody pitnej w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

Od września zaczęła obowiązywać ustawa o zdrowym odżywianiu w szkołach. Montaż źródełek, fontann wodnych i poidełek wychodzi naprzeciw nowym regulacjom prawnym i promocji picia wody z kranu, zamiast wysokokalorycznych napojów słodzonych.

W Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy udostępnione zostały szkolne fontanny wody pitnej.

czytaj więcej

Odpowiedzialność prawna nieletnich  zajęcia w Sądzie Rejonowym w Łomży

W miesiącu październiku 2015 roku młodzież klas II Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy w ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość” uczestniczyła w wyjeździe do Sądu Rejonowego w Łomży. Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zapoznanie z zawodami z zakresu prawa.
czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Katyńskiego w Warszawie

W dniu 28 października 2015 r. uczniowie klasy I D, II C i III D wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem  naszej podróży było Muzeum Katyńskie w Warszawie. Z wielkim zachwytem weszliśmy ma teren Cytadeli Warszawskiej.

Duże wrażenie na nas wszystkich zrobiła projekcja, żołnierzy idących do niewoli, z monitorów umieszczonych na ścianach głównego wejścia.

czytaj więcej

Edukacja teatralna „Wspomnienia narkomanki”

Dnia 26 października uczniowie uczestniczyli w spektaklu pt. ”Wspomnienia narkomanki” w reżyserii Marka Terczy. Jest to historia młodej dziewczyny, pilnej uczennicy i dobrej córki, która pod wpływem nowych znajomych sięga po narkotyki. Cały jej świat się zmienia: traci kontakt z rodzicami, zostaje wydalona ze szkoły. Narkotyki doprowadzają ją na samo dno. Zobojętniała na uczucia, otoczenie, nie ma przyjaciół. Zostają jej tylko samotność, cierpienie i śmierć, która przez te wszystkie lata była tuż obok. Po zapaści Basia postanawia jednak żyć. Walczy o siebie, kończy szkołę, później studia. Dowodzi, że jeżeli człowiek znajdzie w sobie siłę, to wyjście z nałogu jest możliwe.

czytaj więcej

Dzień Papieski „Jan Paweł II – Patron Rodziny”

Dnia 22 października 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel okazji 37 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Jak podkreślał Papież, rodzina jest skarbem dla każdego człowieka. Zachęcał do obrony wiary w rodzinie oraz zapewniał, że jej wartość nigdy nie przeminie.

czytaj więcej

Spotkania dotyczące przemocy w rodzinie

Jak co roku, w dniu 20.10.2015 w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy odbyły się spotkania z uczniami kl. I dotyczące „Przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Spotkania przygotowały i przeprowadziły p. Janina Charkiewicz – przewodnicząca Lokalnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Piątnicy i p. Anna Tarnacka – pedagog szkolny Publicznego Gimnazjum w Piątnicy.
czytaj więcej

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Dnia 20 października 2015 roku w związku z obchodami XV Dnia Papieskiego uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu było przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II.
czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2015 – sesja jesienna

16 października 2015 r. odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Multitest. W konkursie udział wzięło 18 uczniów (9 osób z klas I, 3 osoby z klas II i 6 osób z klas III).
czytaj więcej

Szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole w dniu 13 października 2015 roku. W hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna gimnazjum wraz z zaproszonymi gośćmi - Wójtem Gminy Piątnica - panem Krzysztofem Kozickim, przedstawicielem Rady Rodziców p. Moniką Włodkowską oraz emerytowanymi pracownikami szkoły.

czytaj więcej

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej 2015

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13.10.2015 r. w II LO im. Marii Konopnickiej Łomży. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu dawnego województwa łomżyńskiego i miasta Łomży, którym wręczono odznaczenia i nagrody.

Serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i zasłużonym dla podlaskiej oświaty składali bp Tadeusz Bronakowski oraz Podlaski Kurator Oświaty p. Jerzy Kiszkiel wraz z Prezydentem Łomży p. Mariuszem Chrzanowskim.

czytaj więcej

VII Ogólnopolskie Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Uczniowie klas IB i ID w dniu 2.10.2015r. uczestniczyli w „VII Ogólnopolskich Dniach Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie”, które trwały trzy dni od 2 do 4 października. Młodzież wzięła udział w szkoleniu akwarystycznym przeprowadzonym przez członków „Towarzystwa Naukowego Branży Zoologicznej Animalian”: Wojciecha Góreckiego, Krzysztofa Kazunia oraz Romana Pawlaka.
czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs „Książki naszych marzeń”

Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Hasłem „Nakręćmy się na czytanie!” organizator zachęcał nas do udziału w konkursie.
czytaj więcej

Konkurs wiedzy ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody” – etap szkolny

W dniu 29 września 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się etap szkolny konkursu wiedzy ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody”.
        Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską, jakże piękną przyrodą.
czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 5. spotkanie

Publiczne Gimnazjum w Piątnicy bierze udział w konkursie organizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i dlatego poznajemy pracę wybranego stowarzyszenia lub organizacji pożytku publicznego.

My, uczennice gimnazjum, poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica, które w dniu 26 września 2015 r. zorganizowało „Dzień pieczonego ziemniaka”. O godzinie 1500 wszyscy uczestnicy imprezy zebrali się na placu zabaw przy fortach.

czytaj więcej

„Królewna Śnieżka” po niemiecku

Chętni uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy dnia 26 września 2015 r. o godz. 14:30 w galerii ,,Veneda” w Łomży wzięli udział w przedstawieniu baśni braci Grimm pt. ,,Królewna Śnieżka’’. Występ wykonano w języku niemieckim. Kontrolę i organizację prezentacji sprawowały nauczycielki języka niemieckiego: p. Diana Wojciechewicz oraz p. Justyna Szewczyk. Przygotowania do spektaklu odbywały się w murach naszego gimnazjum, a uczestnicy z zapałem brali w nich udział.
czytaj więcej

Ślubowanie 2015

24 września 2015 roku to jedna z ważniejszych dat w życiu uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Tego dnia, w podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie odpowiedzialności uczniowskiej, przestrzegania i pielęgnowania najwyższych wartości oraz godnego reprezentowania szkoły.

Złożenie ślubowania na sztandar szkoły odbyło się w gminnej hali sportowej, w obecności zaproszonych Dyrektorów szkół podstawowych z gminy Piątnica, P. Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego gimnazjum, rodziców oraz uczniów klas drugich i trzecich.

czytaj więcej

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2015/2016

Klasa III E, pod kierunkiem p. M. Sokołowskiej i p. A. Nowackiej, przygotowała kilka konkurencji, którym zostali poddani uczniowie klas pierwszych. Pierwszoklasiści, by stać się pełnoprawną częścią społeczności uczniowskiej, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną oraz popisać się umiejętnościami artystycznymi. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również wychowawcy klas.

czytaj więcej

Otrzęsiny klas I

W dniu 24 września 2015 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu klasa III E wraz z panią Anetą Nowacką i panią Magdaleną Sokołowską przygotowały otrzęsiny w stylu Harrego Pottera.

Nie było to zwykłe przyjęcie do grona szkolnych kolegów, ale do... Hogwartu. Było kilka śmiesznych konkurencji m.in. „Bieg na miotle przeżycia” i „Lustrzane odbicie”. W konkurencjach brali udział również wychowawcy klas pierwszych.

czytaj więcej

Dopalacze - lekcja ku przestrodze…

Dnia 23 września 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące tzw. „dopalaczy”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież kl. II i III. Na prośbę pedagoga szkolnego p. Anny Tarnackiej wykład na temat szkodliwości spożywania dopalaczy poprowadziła młodszy aspirant Monika Bańkowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz p. Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży.

czytaj więcej

Biwak integracyjny klasy 1A

Dnia 21 września 2015 r. dwudziestu uczniów klasy 1A wyjechało na dwudniowy biwak integracyjny do Rajgrodu. Po trzygodzinnej podróży przygoda rozpoczęła się w ośrodku żeglarskim YACHT CLUB „ARCUS”. Uczestnicy korzystali z zaplanowanych atrakcji, ale także dzielili się obowiązkami, czyli uczyli się współpracy i odpowiedzialności za grupę. Wśród atrakcji, w których uczniowie chętnie uczestniczyli, były: rejs łodzią ze sternikiem, pływanie w kajakach, dbanie o przyrodę nabrzeża, spacery, rozgrzewki, mecz piłki siatkowej, wspólne zakupy, przygotowywanie posiłków i bilard..

czytaj więcej

Wspomnienie Św. Stanisława Kostki

Dnia 18 września 2015 roku cała społeczność uczniowska PG im. Ofiar Katynia w Piątnicy zebrała się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, aby prosić o potrzebne łaski i wstawiennictwo Św. Stanisława Kostkę – patrona ministrantów, polskich dzieci i młodzieży. Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień uroczysty.

czytaj więcej

17 września 2015 – 76. rocznica napaści radzieckiej na Polskę

W 76. rocznicę agresji sowieckiej na terenie Cytadeli Warszawskiej odbyła się uroczystość otwarcia Muzeum Katyńskiego, które  jest pierwszą placówką muzealno-badawczą dokumentującą zbrodnię popełnioną na 22 tysiącach polskich jeńców.

17 września 2015 r. młodzież  oczekująca na rozpoczęcie lekcji w bibliotece szkolnej przypomniała wydarzenia historyczne, które doprowadziły do Zbrodni Katyńskiej, gromadząc się w najważniejszym miejscu biblioteki – przy ekspozycji stałej z literaturą katyńską.

czytaj więcej

Narodowe czytanie 2015

W tym roku w naszej szkole Narodowe Czytanie zaplanowaliśmy na dzień  07.09.2015 r. ze względu na brak możliwości zorganizowania dojazdu uczniów z terenu całej gminy Piątnica w sobotę 05.09.2015 r.

Na kilka dni przed akcją w wejściu do szkoły pojawiła się tablica przygotowana przez nauczycieli świetlicy szkolnej informująca o zbliżającej się ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego 2015/16

Piękna letnia aura kojarząca się bardziej z wakacjami niż z 1 września towarzyszyła uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Wakacje szybko minęły i czas zacząć naukę w kolejnym roku szkolnym.

 W naszym gimnazjum uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się 01 września 2015 w Gminnej Hali Sportowej. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 4. spotkanie

11 lipca 2015 r. uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, uczestniczyłyśmy w wycieczce do Białowieży zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Piątnicy. Jest to kolejny etap naszego uczestnictwa w konkursie zorganizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

czytaj więcej

Poznajemy pracę Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica – 3. spotkanie

W dniach 29 i 30 maja 2015r. my, uczennice Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, uczestniczyłyśmy w wycieczce do Strękowej Góry, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica. Bierzemy udział w konkursie organizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i dlatego poznajemy pracę Stowarzyszenia z bliska.

czytaj więcej

DO GÓRY