Zobacz nasz profil na Facebooku

Publiczne Gimnazjum

im. Ofiar Katynia w Piątnicy
Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.

 

Na biwaku fajnie jest.

 

Wesoła ferajna z klasy IC (22 uczniów i uczennic), z wychowawczynią p. Ewą Kondrat i opiekunkami p. Anną Najdą i p. Joanną Ploną, bawiła w Rajgrodzie nad jeziorem w ośrodku sportów wodnych „Arcus” w dniach 5 – 6.06.2017r.

Choć pogoda nie rozpieszczała nadmiarem słońca, jakoś nikomu to nie psuło humoru.

Zbyt silny wiatr uniemożliwił co prawda korzystanie z kajaków, jednak kojące kołysanie żaglówki na wodach jeziora przypadło do gustu całej załodze. Stąd, z perspektywy bezmiaru wód, mogliśmy podziwiać panoramę miasteczka i intrygujące wzgórze zamkowe, na którym wcześniej chłopcy próbowali rozegrać mecz piłki nożnej.

Popołudniowy rekonesans po sennym o tej porze miasteczku nadwerężył siły fizyczne niektórych z nas, ale perspektywa kupienia w pobliskiej Biedronce ulubionych napojów i chipsów dodała energii największym maruderom. Sporym wyzwaniem było przygotowanie wspólnej kolacji dla wszystkich biwakowiczów z wcześniej kupionych produktów. Jednak wspólny wysiłek łączy, więc nikt nie grymasił przy stole i przygotowane kanapki znikały błyskawicznie. Po kolacji chwila relaksu dla siebie, gry zespołowe i dyskusje w koleżeńskim gronie mogłyby trwać aż po świt, ale opiekunowie nie pozwalali. Ich czujny słuch wyłapał każdy niepożądany dźwięk dobiegający w czasie ciszy nocnej.

Wszystko co dobre,  szybko się kończy. Chcielibyśmy wrócić tu za rok.

 

Fot.: Przygotowania do obiadu

Fot.: Gdy głód zaspokojony, humory dopisują.

Fot.: I już po zakupach.

Fot.: W gromadzie wszystko lepiej smakuje.

Fot.: Na tle okazałej budowli tutejszego kościoła

Fot.: A przed snem...maseczka odmładzająca.

 

Oprac.: mgr Ewa Kondrat