Zobacz nasz profil na Facebooku

Publiczne Gimnazjum

im. Ofiar Katynia w Piątnicy
Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.

 

Festiwal Projektów Edukacyjnych – Dzień Dziecka

 

1 czerwca 2017 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Młodzież wraz z nauczycielami przebywała w tym dniu na Forcie II w Piątnicy (podobnie jak w roku ubiegłym). Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 akcją wspólnego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” pod kierunkiem p. Danuty Bieńczyk. Uczniowie bili rekord w masowym czytaniu. Każdy w tym dniu (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele) miał ze sobą ulubioną lekturę, której fragment czytany był  po cichu.

 

Fot.: Akcja wspólnego czytania

 

Kolejnym punktem była prezentacja projektów edukacyjnych pod kierunkiem p. Magdaleny Sokołowskiej. Uczniowie wraz z opiekunami przedstawili wyniki pracy nad projektami realizowanymi w roku szkolnym 2016/2017. Tematyka projektów była bardzo wszechstronna i niewątpliwie przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów z zakresu wielu przedmiotów szkolnych.

 

Fot.: Prezentacja projektów edukacyjnych

 

Pomimo braku słonecznej pogody, do wspólnej zabawy zachęcał występ członków chóru szkolnego pod kierunkiem p. Piotra Komorowskiego.

 

Fot.: Chór szkolny

Fot. Poczęstunek

 

W czasie trwania imprezy miał miejsce smaczny, rozgrzewający poczęstunek dla wszystkich: gorące kiełbaski z grilla. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w zabawach na świeżym powietrzu, m. in. w nauce tańca belgijskiego.

 

Fot.: Zabawy sportowe

Fot.: Taniec belgijski

 

Oprac.: mgr Magdalena Sokołowska