Zobacz nasz profil na Facebooku

Publiczne Gimnazjum

im. Ofiar Katynia w Piątnicy
Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.

 

Udział SKC PG w Piątnicy w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym Caritas „Bądźmy razem” w Ptakach k. Nowogrodu

W dniu 04.06.2017 r. odbył się Ogólnopolski FESTYN RODZINNY CARITAS „Bądźmy Razem” w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu, w ramach którego odbyła się XVII Olimpiada sportowo-integracyjna dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych pod hasłem „Zwyciężę, bo pokonam samego siebie”. W imprezie uczestniczyło ponad 450 osób.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w PG w PiątnicyAleksandra Pieńkowska z III A, Dominika Wysocka z II B oraz Arkadiusz Wiski z III A również wzięli udział w festynie. Opiekunkami naszych gimnazjalistów były: p. Anna Najda – opiekun SKC i p. Anna Pańkowska.

Wszyscy zebrani rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak: skoki na skakance, kręcenie hula-hop, przejście przez tunel, strzał na bramkę, skok w dal z miejsca oraz wiele innych. Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w różnych konkurencjach, równocześnie służąc pomocą. W organizacji festynu i zapewnieniu atrakcji jego uczestnikom pomogli organizatorom m.in. strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Atrakcją festynu był: pokazy policyjne i straży pożarnej oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego. Zgromadzeni sportowcy radośnie przeżyli spotkanie. Zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, ciasteczkami i herbatką.

 Podczas odbywającej się Olimpiady poinformowano o rankingu akcji KILOMETRY DOBRA. Celem kwesty jest zbiórka pieniędzy na remont kuchni i stołówki w ośrodku rehabilitacji zdrowotnej i społecznej w Ptakach. Wolontariusze z naszego gimnazjum kwestowali na basenie w Łomży (157 zł), w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy (zebrane środki to kwota 874,14 zł), w parafii pw. Krzyża św. w Łomży (zebrane środki to kwota 300,36 zł) oraz w Urzędzie Gminy w Piątnicy, w PG w Piątnicy oraz w Hexa Banku w Piątnicy (104,64zł).

Zebrane pieniądze podczas kwesty w kwocie 1436,14zł przekazaliśmy na akcję dobroczynną „Kilometry Dobra”.

Koordynatorem szkolnym akcji jest p. Anna Najda – opiekun SKC.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!

 

Oprac.: mgr Anna Najda