Spektakl „Kolumbowie”

 

W dniu 19 października 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu „Kolumbowie” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Sztuka wyreżyserowana przez Krzysztofa Webera została wystawiona w sali widowiskowej byłego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży.

             Czterech aktorów przedstawiło nam historię grupy przyjaciół, która rozgrywała  się w Warszawie w czasie II wojny światowej. Wszystkie marzenia bohaterów stały się mało ważne, gdy trzeba było odnaleźć się w nowej sytuacji. W okupowanym mieście, gdzie co krok czekała śmierć,  młodzież zajęła się działalnością konspiracyjną. Bohaterowie pokazali, co to znaczy prawdziwa przyjaźń. Spektakl był ciekawy i pouczający, sceny przedstawione przez aktorów bardzo realistyczne. Na uznanie zasługują kostiumy i scenografia przygotowane przez Iwonę Weber. Wielkim atutem spektaklu były efekty specjalne przygotowane przez Michała Ambrożego, ukazujące ważne wydarzenia historyczne z czasu wojny. Dzięki nim lepiej zrozumieliśmy podejmowane zagadnienia.

            Naszym  zdaniem sztuka jest bardzo wartościowa. Okazała się piękną lekcją historii o młodzieży, która walczyła za wolność  naszej Ojczyzny.

 

 

Oprac.: Marta Ejza - kl. III F

Izabela Dąbkowska kl. III F